TMO’nun Satışa Çıkardığı 2018 Fındığı 18 TL

9
1591

TMO’nun 3 Nisan itibariyle stoklarındaki 2016, 2017 ve 2018 yıllarına ait fındıkları serbest piyasa şartlarında satışa sunduğunu hatırlatan Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, yeni fındık sezonu öncesi Toprak Mahsulleri Ofisi’nin üreticinin korunması adına son derece önemli bir karara daha imza attığını belirtti.

Karan, “2018 yılına ait levant kalite fındığın kilogramını 18 liradan, 2017 yılına ait Giresun kalite ve levant kalite fındığın kilogramını 15 liradan, sivri kalite fındığın kilogramını 13 liradan, 2016 yılı ait levant kalite fındığın kilogramını ise 13 liradan satışa sundu” diye konuştu.

Dolar bazında fındık fiyatının gerçek değerinde olduğunu, TMO’nun stoklarını ucuza almak isteyenlerin ise hüsrana uğradığını belirten Nurittin Karan, “Piyasada fındık kalmadı, TMO stoklarındaki ürünü satsın diye baskın yapanlar buyursun alsın. Fındık fındık diye yaygara koparanları göreceğiz TMO’dan ne kadar bir fındık alacaklar. Geçen sezon TMO alım yapana kadar üreticinin elinden 1213 liraya ürününü alırken iyiydi” sözlerini kullanarak eleştiride bulundu.

9 YORUMLAR

  1. ÇIFTCI uğraşsın didinsin ya tüccara yada tmo ya kansın sonra çifti GINA GELEN banka kredisini ödemeye CALISSIN tüccar milyarina milyar katsın tmo padişahligina bir kale daha katsın UNUTMA KI ASIL HESAP YERINE GELMEDI KIMSE……

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz