TMO Üreticiye Kaybettiriyor!

2
2

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Adayı Seyit Torun, kentte en önemli sorunların başında fındığın geldiğini, her yıl fındık üreticisinin mağdur edildiğini ileri sürdü.

TMO’nun geçen hafta açıklama yaparak fındık satacağını kamuoyuna duyurduğunu ifade eden Torun, şunları söyledi: “Bu olay, fındık üreticisine yapılmış en büyük haksızlıklardandır. Bu olay, fındık üreticisine vurulan kaçıncı darbe? Sezon başladığından itibaren üreticinin fındığını 10 lira fiyat vererek yok pahasına elinden aldınız. 2017-2018 sezonunda üreticiyi mağdur ettiniz. Şimdi 10 liraya aldığınız fındığı, 11,75 liradan serbest piyasaya satarak, bu üreticiyi mağdur etmeye devam ediyorsunuz. Yeni sezon fiyatını şimdiden ipotek altına almaya hiç kimsenin hakkı yok. TMO fındık satış kararından vazgeçmelidir.”

ESNAF BAKANLIĞI KURULACAK
CHP’li Torun, “CHP iktidarında hükümet adına tekele hizmet eden bir TMO değil, üreticinin örgütü olan, üreticinin çıkarına hizmet eden bir FİSKOBİRLİK, bir TMO olacaktır” diye konuştu. Esnafın sorunlarını da çok iyi bildiklerini belirten Torun, “İktidarımızda kurulacak esnaf bakanlığında esnafın stopajı kalkacak, esnaf sıfır faizli kredisini alacak ve bu esnaf nefes alacak. İnşallah esnafımız alın teriyle çalışacak, emeklerinin karşılığını alacak” değerlendirmesinde bulundu.

2 YORUMLAR

  1. Ağzı olan konuşuyor..Üreticiler destekleme olarak yaklaşık kilo başına 2 Tl alıyor.Tmo ya findigini 10 liradan veren destekleme ile birlikte 12 liradan parasını alıyor..TMO satmasinda ne yapsın vicdansizlar..Satacakki yeni sezon findigini koyacak yer ciksin.Satacak ki yeni sezon findiginizin parasi ciksin..Satacak ki 2017 ürünü eskiyip yağlık olup devlete daha da zarari dogmasin..Düşünün biraz..Vicdansizlik yapmayin..Sezon gelince TMO alsin diye yalvariyorsunuz…

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz