fbpx
Çevre TMO Alaplı'dan Fındık Alıyor!

TMO Alaplı’dan Fındık Alıyor!

Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) 26 Ağustos’ta fındık alımına başlayacağı ve üreticilerin internet üzerinden randevu sistemiyle alabileceğini söyledi.

Türkoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, TMO’nun 26 Ağustos’ta Alaplı ofisini açacağını ve üreticilerin bu tarihten itibaren kuruma fındık verebileceğini medyaya aktardı.

Fındık verecek üreticilerin fındık tesliminde sıkıntıları yaşamamaları için TMO’nun alım esaslarına dikkat etmesi gerektiğini ifade eden Türkoğlu, şunların altını çizdi;

“TMO tarafından 2019 yılı mahsulü fındıklar satın alınacak olup eski yıl mahsulü fındıklar kesinlikle satın alınmayacaktır. Kriterlere uymak için üreticilerimizin dikkat etmesi gereken birkaç püf nokta vardır. Alımlar noktasında üretici memnuniyetini sağlamak ve aksaklıkların giderilmesi amacıyla TMO Genel Müdürlüğü tarafından kurulan ‘Alo Ürün Hattı 0312 416 34 10’ fındık alımları konusunda her türlü talep ve düşüncelerinizi bildirebilirsiniz.”

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir