fbpx
Ana Sayfa Fındık TMO 10 Bin Ton Fındığı Teslim Ediyor

TMO 10 Bin Ton Fındığı Teslim Ediyor

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “TMO’nun stoklarından 10 bin ton fındığın teminat karşılığı FİSKOBİRLİK’e verilerek kurumun destekleneceği” açıklamasına işarette bulundu.

Bayraktar, TMO stoklarından ilk olarak 750 ton fındığın 23 Ocak’ta kendilerine teslim edileceğini bildirdi.

Kararla ilgili kararnamenin aralık ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalandığını bildiren Bayraktar, yarın birinci teminat mektubunu ofise teslim edeceklerini belirtti.

Bayraktar, Haziran itibarı ile sürecin tamamlanacağını ifade ederek, “2 bin tonu Batı Karadeniz, 8 bin tonu da Doğu Karadeniz’den olmak üzere 6 aylık süreçte 10 bin ton fındık TMO tarafından teminat karşılığı FİSKOBİRLİK’e aktarılacak. İlk olarak 750 ton ürün 23 Ocak Çarşamba günü bize teslim edilecek ve bu fındıkları depolarımıza koyacağız.” diye konuştu.

TMO’dan aktarılacak ürün bedellerinin 6 aylık ve 1 yıllık vadelerle ödeneceğini belirten Bayraktar, ofis tarafından aktarılacak 10 bin ton fındığın FİSKOBİRLİK’in desteklenmesi noktasında önem arz ettiğini sözlerine ekledi.

5 YORUMLAR

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Yorum sayısı
0 Yanıt sayısı
0 Takipçiler
 
En tepki verilen yorum
Hottest comment thread
4 Yazarlar
Awatar54ALİ VELİDilek DilekZeki Bulat Son yorum yazarları
  Abone Ol  
Bildir
Awatar54
Ziyaretçi
Awatar54

Boş işler. Devletin bir kurumu diğerinden urun alıyor. Hamallıktan başka bir şey degil. Nasrettin Hoca misali. Dostlar alışverişte görsün. Bu arada birileride kesesini doldursun. Garibim ureticide fındık para edecek diye beklesin. Hadi başka bahara.

Awatar54
Ziyaretçi
Awatar54

Faso fiso birlik

ALİ VELİ
Ziyaretçi
ALİ VELİ

TMO 2017 YILI FINDIĞINI 18 TL’den SATABİLECEĞİNİ DUYURSUN ! İŞTE O ZAMAN PİYASADA TAŞLAR YERİNE OTURUR, 2018 YILI FINDIK FİYATI YÜKSELİR VE TMO da elindeki 2017 yılı fındığını 18 TL’ye satabilir, SONUÇTA KAZANAN TÜRKİYE OLUR. HER ŞEY ( domino etkisi ) TMO’nun 2017 YILI FINDIĞINI 18 TL’den SATABİLECEĞİNİ DUYURMASINA BAĞLI

Dilek Dilek
Ziyaretçi

Hökümet işini biliyor ya 🤫🤫👏👏

Zeki Bulat
Ziyaretçi

Tmo fındığı fiskobirliğe teslim edip destek olacaktı madem hükümet niye tmo ya fındık aldır bu ne yaman çelişki