fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık Tığlı: "Fındık Fiyatı Aşağıya Çekildi"

Tığlı: “Fındık Fiyatı Aşağıya Çekildi”

Fındıkta açıklanan 22.5 TL fiyata destek ve tepkiler devam ediyor. 24 TL’ye çıkan fiyatın rekolte oyunlarıyla aşağı çekildiği düşünülüyor.

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, fındığın kilogram alış fiyatı olan 22.5 liranın AKP’li milletvekillerinin önerileriyle oluştuğunu söyleyerek, 30 liraya kadar yükselebilecek fındık fiyatının aşağı çekildiğini belirtti. Tığlı, korona virüs salgını sonrası fındığa isteğin arttığını, fiyatın rekolte açıklaması ile düşürüldüğünü iddia ederek “Uluslararası Sert Kabuklu ve Kuru Meyveler Konseyi’nin bile üzerinde rekolte açıklanıp fiyatın aşağı çekilmesi için yürütülen operasyona, iktidar el birliğiyle gereken desteği sağladı.” dedi.

Rekoltenin, 2019’a göre %20 oranında düştüğünü, dolar kurunun da 2019’a göre yükseliş gösterdiğini söyleyen Tığlı, fiyatın mantıken artması gerektiğini ifade etti. Sınırlı sayıda üreticinin fındığını elinde tutup fiyat yükseldiğinde sattığını fakat paraya ihtiyacı olanların fındığını erkenden satmak zorunda kaldığını aktaran Tığlı, kota sebebiyle her üreticinin ürününü TMO’ya satamadığını söyledi.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

6 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Can Efe
29 Temmuz 2020 17:30

Şimdimi aklına geldi. Sesin çıkmıyodu iyide fiyat verildi sırf boş boş konuşmak için konuş.

Recep Sağlam
29 Temmuz 2020 17:23

Ben aylardır fındık Konusunda yazıp çızıyorum bu vekili ilk defa görüyorum sayın vekil bugüne kadar neredeydiniz. Hiç sesiniz çıkmadı duymadım bir sağolsun var olsun cemal enginyurt konuştu. Ben sakaryalıyım bizim vekillerinde hiç sesleri çıkmıyor sağolsun lar.

Semih Gül
29 Temmuz 2020 17:16

Vallahi güzel fiyat herkes kendi fındığı ni kendisi toplasın güzel kar var

Zeki Yılmaz
29 Temmuz 2020 17:15

Bu kim yaaa fındık profesörü mü..agzı olan kendine yontuyor..şükür ve şuur kaybı var …Allah kimseyi bunun gibi düşünüpte NANKÖRRR yapmasın..

Şule Tunalı
29 Temmuz 2020 17:11

gerçekten şükretmeyi öğrenseniz biraz artık?

Onur Bayrakdar
29 Temmuz 2020 17:11

Yaw ne tepkisi neyi var bu fiyatın bırakın arkadaş