fbpx
Ana Sayfa Fındık Torun: Şimdi Fiyat Açıklamak Üreticiyle Alay Etmektir

Torun: Şimdi Fiyat Açıklamak Üreticiyle Alay Etmektir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, çeşitli programlara katılmak için Ordu’ya geldi. Başkan Torun, Perşembe, Fatsa ve Ünye ilçelerine de ziyarette bulunarak, vatandaşlarla bir araya geldi. Partisinin Ünye ilçe teşkilatını da ziyaret etti. Torun, burada yaptığı konuşmada vatandaşların ekonomik anlamda zor günler geçirdiğini belirterek, “Her yerde gördüğümüz manzara şudur ki gerçekten vatandaşlarımızın mutfağında yangın var. Özellikle Ordu’da, fındık fiyatının beklentilerin altında kalması önemli ölçüde bölge insanını olumsuz etkilemiştir. Bir de yoğun işsizlik insanlarımızı derinlemesine etkilemiştir. Maalesef her sektörde ciddi anlamda sorun var” ifadeleriyle konuştu.

“BÜYÜK AYIP”

Başkan Torun, iktidarı fındık üreticilerini yok saymakla eleştirerek, “Kırsal bölgedeki üreticilerimiz, bu zamana kadarki seçimlerde özellikle AK Parti’yi desteklemesine rağmen, maalesef bunun karşılığını alamamıştır. Ağustos ayında açıklanması gereken fındık fiyatının şimdi açıklanması üretici ile alay edilmesi anlamına gelmektedir. Fındık fiyatının 14 lira seviyelerinde açıklanması da bu üreticiye yapılan en büyük ayıptır. Ben inanıyorum ki önümüzdeki süreçte fındık üreticisi bunun cevabını en iyi şekilde verecektir” diye konuştu.

Torun, Ünye ve Fatsa ilçelerinde yeni organize sanayi bölgeleri kurularak istihdam oluşturulması gerektiğini ifade etti. “Bununla ilgili birçok iş adamı, sanayici arazi için beklenti içinde iken biz yatırımları maalesef farklı yerlere kaydırıyoruz.” dedi ve Başkan Torun, şunları kaydetti:

“Biz Ordu’da stadyum yapılmasın demiyoruz. Varsa bir ihtiyaç yapılsın. Ama mevcut stadımız var. Buranın bir eksiği varsa iyileştirilebilir. Eğer biz elimizdeki kaynağı organize sanayi bölgesinin kamulaştırılması için harcasak belki buralarda 5-10 bin kişi çalışacak. Bunun üretim anlamında ülkeye çok ciddi katkısı olacak. Dolayısıyla bizim önceliğimiz organize sanayi bölgeleridir. Kimse stadyumu önceliğimiz olarak kabul edemez.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz