fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık 'Samsun'da 80 Bin Ton Rekolte' Haberleri Asılsız

‘Samsun’da 80 Bin Ton Rekolte’ Haberleri Asılsız

Samsun Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, geçtiğimiz gün yayınlanan Samsun’da 2020 fındık rekoltesinin 80 bin ton olarak tahmin edildiğini bildiren haberin aslının olmadığını belirtti.
Samsun Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2020 yılı çotanak sayımına göre fındık rekolte tahmini çalışmalarının, Samsun Valiliği İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün organizasyonunda ve komisyon üyelerinin katılımı ile 22 Haziran-7 Temmuz tarihlerinde tamamlandığı bildirildi.

Arazide yapılan rekolte tahmin çalışmalarına Tarım ve Orman il ve ilçe müdürlüklerinde görevli teknik elemanlar, Ziraat Odaları, Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odaları, Karadeniz İhracatçı Birlikleri, Toprak Mahsulleri Ofisi ve Ticaret Bakanlığı Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü temsilcilerinin katıldığı aktarılan açıklamada, “Fındık rekoltesinin 80 bin ton olarak tahmin edildiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamakta olup İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce 2020 yılı rekolte tahmininin 80 bin ton olduğu yönünde bir açıklamamız bulunmamaktadır. Çalışmalar sonucu oluşan komisyon raporu komisyon üyeleri tarafından imza altına alınarak Tarım ve Orman Bakanlığımıza bildirilmiştir. 2020 yılı rekolte tahmini ile ilgili gerekli açıklamalar Tarım ve Orman Bakanlığımızca yapılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

1 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ersin
Ersin
14 Temmuz 2020 09:35

Milliyet denen gzete son 3 aydir findik fiyatini dysurmek icin devamli asilsiz haberler yapiyor buda bu findiktaki rantin ne buyuk oldugunu gosteriyor