Ordu’da Tarım İşçileri İçin Toplantı Yapıldı!

2
234
METİP TOPLANTISI

Ordu’nun Fatsa ilçesinde Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi (METİP) toplantısı düzenlendi.

Her yıl fındık toplama döneminde ilçeye gelen mevsimlik tarım işçilerinin ve ailelerinin bu süreçte yaşadıkları sorunlarının giderilerek yaşam şartlarının iyileştirilmesi amacıyla, Kaymakam Mehmet Yapıcı başkanlığında ‘Mevsimlik Tarım İşçileri İzleme Komisyonu’ üyelerinin katılımlarıyla toplantı düzenlendi.

Toplantıda, Fatsa’ya 15 Temmuz-15 Eylül 2019 tarihleri arasında gelecek olan Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin konaklayacağı Saraytepe Mahallesi Elekçi Irmağı kenarında bulanan METİP alanında yapılması gereken çalışmalar ile işçilerin çalışma ve sosyal hayatlarının iyileştirilmesine yönelik alınması gereken tedbirlerle ilgili danışmalar yapıldı

Toplantı sonrası bir açıklama yapan Kaymakam Mehmet Yapıcı, “Fındık sezonu öncesinde ilçemize yüzlerce mevsimlik tarım işçisi gelecek. Doğu ve Güneydoğu’dan gelen işçiler burada yaklaşık 2 ay kalacaklar. Biz de mevsimlik işçilere özel proje kapsamında çocukların bahçelerde çalışmasına engel olmak ve çocukların gelişimine katkı sağlamalıyız. Dolayısıyla aileler fındık toplamaya gittiğinde bu alanda kalan çocuklarımızın boş vakitlerini değerlendirmek için yaşlarına göre eğitim programı uygulanıyor” açıklamalarında bulundu.

Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı J. Yarbay Halit Gülten, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Sipahi, İlçe Yazı İşleri Müdürü Ahmet Çelik, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nevzat Aydın, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Işıl Aralan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Erkan Ayaz, SGK İlçe Müdürü Metin Kırışak, Fatsa İŞKUR Müdürü Mehmet Cem Kuru, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Töngel, Fatsa Muhtarlar Derneği Başkanı Naci Kızılkaya ve diğer ilgili kurum yetkilileri katıldı.
Toplantıda mevsimlik tarım işçilerinin konaklayacağı bölge ve yapılacak çalışmalar hakkında hükümler alınmasıyla toplantı sonlandırıldı.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Mustafa KahyaKenan Kaya Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
Mustafa Kahya
Ziyaretçi

Bu devlet hep isciyi düsünü hic üreticiyi düşünmez

Kenan Kaya
Ziyaretçi

SONUÇ HAYIRLI OLUR İNŞALLAH