fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık Ordu'da Fındık Hasadı Başladı

Ordu’da Fındık Hasadı Başladı

Dünya fındık üretiminin %78’ine sahip Türkiye’de fındık deposu Doğu Karadeniz’de hasat resmen başladı. En fazla fındık üretiminin yapıldığı Ordu’da üreticiler bahçelere girerek fındık toplamaya başladılar.

Türkiye’nin önemli ihracat ürünleri ve Karadeniz Bölgesi’nin en önemli geçim kaynakları arasında yer alan fındığın hasadına başlandı. Üreticiler sabahın erken saatlerinden itibaren bahçelere girdiler. Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan da üretici ile birlikte sabahın erken saatlerinde fındık bahçesine girdi.

Yeni fındık sezonunun hayır ve bereket getirmesi dileklerinde bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Yeşil altın olarak bildiğimiz fındığın sezonunu bugün başlayan hasat ile birlikte açıyoruz. Allah bol bereket ve hayırlı kazançlar nasip etsin. Hayırlı bir sezon diliyorum. Allah kazadan beladan korusun.” dedi.

Ordu Valisi Tuncay Sonel de yeni fındık sezonunun hayırlı ve bereketli olmasını dilediklerini belirterek, “Fındık toplamaya başladık. Bu yıl mahsul hayli bereketli. Hakikaten de maşallahı varmış.” şeklinde konuştu.

Fındık üreticileri de yeni sezondan umutlu olduklarını söyleyerek, “11 ay sevgilimizi bekledik, bugün ona kavuştuk. Fındık bizim tek geçim kaynağımız. Bu yıl hem üretim hem kazanç açısından mutluyuz.” ifadelerini kullandılar.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments