fbpx
Çevre Ordu Fındık'ta ve Hayvancılıkta Örnek Olmak İstiyor!

Ordu Fındık’ta ve Hayvancılıkta Örnek Olmak İstiyor!

Ordu Fındık’ta ve Hayvancılıkta Örnek Olmak İstiyor!

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler: – “Tarım ve hayvancılık konusunda başka illere de örnek olabiliriz. Biz burada bir şeyi yaparsak sadece Ordu için yapmıyoruz. Diğer illerimize de ülkemize de katkısı olsun istiyoruz”
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, tarım ve hayvancılık konusunda başka illere de örnek olabileceklerini söyleyerek, “Biz burada bir şeyi yaparsak sadece Ordu için yapmıyoruz. Diğer illerimize de ülkemize de katkısı olsun istiyoruz.” dedi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Güler, belediye bünyesinde kurulan Ordu Tarım ve Hayvancılık Gıda Sanayi AŞ’yi (ORTAR) ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğiyle yapılacak projelerin, ana hedefinin fındık ve hayvancılık alanlarında vatandaşlara yeni gelir kapılarıı ortaya çıkartmak olduğu ifade edilen toplantıda, Ordu’da tarım alanında yapılacak çalışmaların toplantısı yapıldı.

Güler, tarım ve hayvancılık politikasının baştan aşağı ele alınması gerektiğinin altını çizerek, “Bu bölgeyi tarım ve hayvancılıkta bir numara yapacağız. Büyükşehir Belediyemizde iyi bir tarım ekibi kurduk. Sizlerin de takviyesiyle sobaya devamlı odun atacağız. Özellikle fındık bahçelerinin gezen tavukla koyunculukla çok iyi olacağını düşünüyorum. Bunlar bizim temennimiz. Bunları gerçekleştirecek olan sizlersiniz. Tecrübelerinizle bizlere katkı sağlayacaksınız.” açıklamalarında bulundu.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir