fbpx
Fındık Ordu Bölge Müdürlüğünü İstiyor

Ordu Bölge Müdürlüğünü İstiyor

Fındık mücadelelerinin sürdüğünü belirten MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Toprak Mahsulleri Ofisi, Karadeniz Bölge Müdürlüğü’nü fındık üretiminin en çok olduğu Ordu iline açılmasının istediğini belirtti.
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, yaklaşan fındık sezonu öncesinde fındık için mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi ve TMO’nun Bölge Müdürlüğü’nü Ordu’ya açmasını istedi. Üreticinin hakkını savunacaklarını belirten Enginyurt, “Fındık mücadelemiz sürecektir. Üreticilerimiz için dik duracağız, susmayacağız, hakkımızı sonuna kadar savunacağız. Fındık sadece bir tarım ürünü değil, milyonlarca insanın alın teri, yaşam kaynağı, umut ışığıdır. Işığımızı hep aydınlık tutacağız.”

Ordu’nun hizmet almada geride kaldığına vurgu yapan Enginyurt, “Ordu Büyükşehir olmasına karşılık hizmette geri kalıyor. Kamunun Bölge müdürlüğü yok denecek kadar. Toprak Mahsulleri Ofisi, Karadeniz Bölge Müdürlüğü açmayı planlıyor. Fındığın en çok üretildiği Ordu olarak bölge müdürlüğünü istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

4 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa Kütük
19 Haziran 2020 03:47

Ordu çok üretsede levant kalitedeki yani 2. kalitede fındığı üretiyor.En çok üretene değil en kaliteli üretene verilsin bölge müdürlüğü.Giresun kalite fındığı, dünyanın en kalitelisi ve ülkemizin ilk sıralardaki stratejik ürünlerinin en başında geliyor.Fındık alanında resmi olarak ne kadar kamu kuruluşu varsa Giresun’da olmak zorundadır. Giresun fındığın başkenti dir bu böyle biline.

Ramazan Serdar
19 Haziran 2020 00:43

İşte millet vekili hakkını veriyor

Aytaç Afacan
19 Haziran 2020 00:25

Bu adam herseyin en guzelini hak ediyor korkmadan cikar gozetmeden ciftcinin sesini duyuruyor allah gonlune gore versin 🙏🙏🙏

Kudret Şenel
18 Haziran 2020 19:45

Tarım müdürü olmayı haj ediyor en azdan çifçinin üretenin hakkını arar inanıyom