fbpx
Ana Sayfa Fındık Nurettin Karan : Fındık Üreticisinin Hakkını Savunacağız!

Nurettin Karan : Fındık Üreticisinin Hakkını Savunacağız!

“Doğruları söylemeye devam edeceğiz.”

– Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurettin Karan: Fındık üreticisinin hakkını korumak için bugüne kadar ne söylediysek, bundan sonrada doğruları söylemeye devam edeceğiz”

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurettin Karan, fındık üreticisinin hakkını korumak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada doğruları söylemeye devam edeceklerini söyledi.
Karan, yaptığı yazılı açıklamada, 2019 ürünü hasat döneminin yaklaşmasıyla birlikte kamuoyunda tahmini rekolte tartışmalarının başladığını kaydetti.

Bazı kurum ve kuruluşlarca rekolte tahminlerinin kamuoyuyla paylaşıldığını vurgulayan Karan, Türkiye’de rekoltenin resmi olarak Tarım ve Orman Bakanlığınca açıklandığını, bakanlığı tanımayan, yok sayan zihniyeti de kamuoyunun takdirine bıraktıklarını ifade etti.
Karan, ziraat odalarının fındık üreticilerinin tek savunucusu olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:

Fındık üreticisinin hakkını korumak için bugüne kadar ne söylediysek, bundan sonrada doğruları söylemeye devam edeceğiz. Her zaman fındıkta üretim çok olsun, üretici de kazansın, Türkiye de kazansın anlayışında olduk. Üreticinin alın terini tekelci ve iş birlikçilerine yedirmeyeceğiz.”

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir