fbpx
Ana Sayfa Fındık Meral Akşener Trabzon'da Fındık İçin Konuştu

Meral Akşener Trabzon’da Fındık İçin Konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trabzon Atatürk Alanındaki mitinginde vatandaşlarla buluştu.

Konuşmasında Cumhurbaşkanı’na hodri meydan diyen Akşener, “Benim için dedi ya, ‘milletvekili de değil kaçacak delik arıyor’ ben delik aramıyorum bak Trabzon’dayım, buradayım. 31 Mart akşamı Trabzon, Samsun, Ordu gitsin elinden. 31 Mart akşamı o kulağı çekeceksiniz; onun bu derse ihtiyacı var” diye konuştu.

FINDIK ÜRETİCİSİ 5 HIRSIZDAN BÜYÜKTÜR

Akşener, Trabzon mitinginde gündeme ve fındığa dair önemli açıklamalar yaptı. Akşener “Fındıkla ilgili konuşalım. Ordu’dan Giresun’a,  Giresun’dan Trabzon’a fındığı konuşalım. Fındığı ekim ayında dedik ki 16,5 fiyat verin. Beklediler beklediler, fındık 11-12 TL arası satıldı. Ondan sonra fiyat verdiler. Fındık göçü önler. Karadeniz’i elinde tutar. Fındık ekonomidir, zenginliktir, iştir, istihdamdır… Niçin dünyanın yüzde 70’ini Türkiye’nin ürettiği tekel olduğumuz fındık ile ilgili bu oyunlar oynanıyor. En yakınları Berlusconi üzerinden çikolata fabrikalarının danışmanı da ondan.  5 kişinin zenginliği için fındık öldürülüyor” dedi.

FINDIĞI DOLARA BAĞLA

Trabzon gibi bir şehrin göç alması gerekirken göç verdiğini dile getiren Akşener “Çikolata fabrikaları ucuza kapatsın diye Karadeniz göç veriyor. Trabzon gibi şehir göç alması gerekirken göç veriyor. Bütün devlet daireleri, özel sektöre ait istihdam yaratan ne varsa Trabzon’dan gitmiş. Oralarda iş görenler ne oldu? Hepsi işsiz. Ekonomi verileri açıklandı. Fındığa 5 dolar ver. Fındığı dolara bağla. Dünya mecbur parayı verecek, başka nereden alacak. Çikolata fabrikaları fındığı nereden alacak. Berlusconi kardeşinden, yanındaki insanların rant sağlamasından, zenginleşmesinden vazgeçemiyorsun. Hani diyordun ya, ‘Dünya 5’ten büyüktür’ evet, Fındık üreticisi de 5 hırsızdan büyüktür” şeklinde konuştu.

Sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı değil herkesi kızdırdığını belirten Akşener, “Herkesi kızdırdım. Bana kızmayan kalmadı. Trump’ta benim için yakında tweet atarsa hiç şaşırmam. En çok kızdığı bendim. Ama Ekrem İmamoğlu Kardeşime, Karadeniz uşağına, Trabzon uşağına çok kızıyor çok. Ama buradan Trabzonlulara söyleyeyim, Ekrem kardeşim İstanbul’u alıyor. Ankara zaten gitti, inşallah Samsun, Ordu, Trabzon’da sizlerin iradesiyle inşallah kazanacağız. Niye bu kadar Ekrem kardeşime kızdı onu anlamamıştım. İstanbul’daki Karadenizliler, özellikle Trabzonlular Ekrem kardeşimin arkasındalar. Sonuç itibariyle Türkiye 1 Nisan’da iyi olacak. Mart’ın sonu bahar” ifadelerini kullandı.

Akşener “Şimdi çıkacak, 12.30’da gece çıkacak. ‘ Aziz Milletim!’, ben o zaman soracağım gıcıklık olsun. Bu Aziz Millet kim? Türk Milleti, diyemeyecek. Diyemiyor. Ben her gittiğim yerde bu 4 soruyu sorduğum için katiyen cevap vermiyor. Aziz Milletim, verdiğiniz mesajı aldım, ekonomi yönetimini değiştiriyorum, tümünü değiştiriyorum, sizin isteklerinize göre plan yapacağım. 31 Mart akşamı o kulağı çekeceksiniz.” dedi.

8 YORUMLAR

  1. Bu karadeniz halkı kadar eşşek ahmak bir halk yoktur! Kadın doğruları konuşuyor fındıkçının hakkını savunuyor hâlâ daha yok içişleri bakanıyken naptın yok sen fetöcüsün diye kadını karalıyıp hükümeti savunuyorlar…Deveyi diken karadenizliyi si..ken yaranır…madem bu kadın fetöcü devletin en zirvesinde RTE var ve yargı da sizin elinizde yargıla at hapse ama yok çamur at izi kalsın…Meral Akşener’in dediği gibi bu kadına fetöcü diyenler ispatlamazlarsa şerefsizdirler namussuzdurlar.

  2. Findik piyasasi zamaninda acilmadi fiyat beklentisi olan findik ureticileri iki senedir husrana ugratildi maalesef.Onceden findik topladigimiz andan itibaren piyasayi bilirdik .Yine oyle olsun istiyoruz Ayrica TMO da zamaninda fiyatini belirlesin.Yazik gunah bu millete isini herseyini findiga baglayan insan ne kadar magdur oluyor urununu satamayinca 🙁

  3. Sizin desteklediginiz belediye başkanı olsa fındıga fiyat verme yetkisi varmı işsizlige pahalılıga çözüm bulma yetkisi nekadar var belediyenin işi çöp ve temizlik şehir içi su yol yapmaktır hadi oradan

  4. Hoost daha onceleri iktidarlarda görev aldın içişleri bakanlığı yaptığın zamanlarda fındık pul parasına satılıyordu o zaman aklın nerdeydi tabi sen karadeniz halkını aptal sanıyorsun dimi utanmaz şey

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz