fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Ekonomi Korona'ya Rağmen Üretime Devam

Korona’ya Rağmen Üretime Devam

Ordu Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, korana virüs salgını sürecinde şehirde tarım sektörünün kötü yönde etkilenmemesi, tarım devamlılığının ve gıda arz güvenliğinin sağlanması amacıyla tarımsal faaliyetlerin aralıksız devam ettiğini söyledi.

Ordu Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, şehirdeki bazı çiftçileri ziyaret ederek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyaretlerinin ardından açıklama yapan Yılmaz, korona virüsle mücadele sürecinde alınan önlemlerin devam ettiğini belirtti. Alınan önlemlerden dolayı tarım sektörünün olumsuz etkilenmemesi için Ordu’da da çiftçilere gerekli desteğin sağlandığını aktaran Yılmaz, korana virüs salgını sürecinde Ordu’da tarım sektörünün kötü yönde etkilenmemesi, tarım devamlılığının ve gıda arz güvenliğinin sağlanması amacıyla tarımsal faaliyetlerin aralıksız devam ettiğini bildirdi.

Yılmaz, üreticilerin arazilerinde, ahırlarında, bahçelerinde üretime devam ettiğine vurgu yaparak, kendilerinin de her zaman olduğu gibi bu zorlu süreçte de üreticilerin yanında olduklarını ve  her türlü destekte bulunmaya devam ettiklerini dile getirdi.

Hayvanlar aşılanıyor

Korona virüsle mücadele sürecinde özverili çalışmalarından dolayı tüm çiftçileri kutlayan Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: “Sokağa çıkma yasağının olduğu bugün de hayvan sağlığı ekiplerimiz gerekli aşılama ve kimliklendirme çalışmalarını devam ettiriyor. Bir taraftan da ziraat mühendislerimiz, ana ürünümüz olan fındıkta külleme hastalığı ile mücadele döneminde herhangi bir sıkıntı yaşanıp hastalığın verime olumsuz etkisi olmaması adına sahada çalışmalarını sürdürüyor. Fındık bahçelerinde külleme hastalığına karşı kimyasal mücadelenin nasıl, ne şekilde yapılacağına dair üreticilerimize gerekli bilgilendirmeler uygulamalı olarak yapılmakta ve fındık bahçelerimizde külleme hastalığına karşı mücadele çalışmaları devam etmektedir.”

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

4 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Isa Yalpı
9 Mayıs 2020 11:30

Kolay gelsin

Hasan Arslan
9 Mayıs 2020 02:30

O alet hakkinda bilgisi olan var mi

Metin Karslı
9 Mayıs 2020 00:20

Ürün zamani14tl cifcide mahsul bitince24tl yoksize ürün cifcinin canını alacaniz

Mustafa Sağlık
8 Mayıs 2020 23:25

durmak yok calışmaya devam