Kodsuz Ürün Geliştirme Yarışması Producthon Başlıyor

0
121

Dünyada ilk defa yapılacak kod gerektirmeden ürün geliştirme imkanı sunan yarışma Producthon başlıyor.

Producthon, Kodlama bilgisi gerekmeden ürün geliştirmeyi, ücretsiz ve kolay bir şekilde öğrenmenizi sağlayan, eğitimde edinilen bilgilerle ürün çıkarmanız için gerekli altyapı desteğini veren ve ortaya çıkan ürünlerle yarışabileceğiniz ve son aşamasında firmaların ihtiyaçlarını öğrenip, geliştirme yapabileceğiniz bir konsept etkinlik olarak Octopod & Endüstri Mühendisliğim Platformu tarafından duyuruldu.

Biz de bu konu ile ilgili Endüstri Mühendisliğim Platformu Sahibi Bahadır Kaya ve Genel Direktör Taha Pendar ile görüştük.

Producthon Neden önemli bir konsept?

Bahadır Kaya: Firmalar, neredeyse tüm iş süreçlerini yürütmek için yazılım geliştiriyor veya yazılım satın alıyor. Peki kodlama yapmadan ürün geliştirenler, ihtiyacı tespit eden çözüm önerisi olan asıl kullanıcılar olsa ? işletmler için dijital dönüşüm yolculuğunda yüksek verimlilik sağlar, zaman tasarrufu ve çeviklik açısından çok büyük bir imkan olurdu. Bu imkan artık var ve biz sadece bunu yapabilecek kişilerin artmasını amaçlıyoruz.

Bu etkinlik sadece kimlere katkı sağlayacaktır?

Taha Pendar: Biz platform olarak öğrencilerin gelişimine odaklanmış olsak da, ürünü incelediğimizde özellikle KOBİ tarafında kurumlara müthiş bir yetenek kazandıracak bir uygulama olduğunu gördük. Herhangi bir firmada ERP ihtiyacı olan veya birçok iş süreci ile ilgili yazılım ihtiyacı olan çalışanlarında ücretsiz olan bu yarışmaya katılması kendilerine büyük katkı sağlayacaktır.

Yarışmacıları nasıl bir süreç bekliyor?

Producthon
Producthon
  1. Başvuru Süreci

Öncelikle bu şanslı sürece dahil olacak şanslı arkadaşlarımız için bir başvuru toplama dönemi geçiriyoruz. Sitemizden başvurunuzu hemen yapabilirsiniz.

  1. Online Eğitim

Başvurunuz kabul edildikten sonra geliştirme ortamımız Octopod üzerinden size demo hesap tanımlayarak online eğitimlere kaydınızı alıyoruz.  (1 Aralık 2018 )

  1. Sertifika Süreci

Ücretsiz online eğitimi tamamlayıp, eğitim sonundaki sınavı geçen, kullandığı özellikler ile fikriyle kendi demo ürününü oluşturanlara Dijital Başarı Sertifikası veriyoruz.

  1. Producthon Başlıyor!

Demo ve Sertifika sürecini başarıyla geçenler arasında en iyileri seçerek, İstanbul’da düzenlenecek finallerde yarışmaya davet ediyoruz. 2 gün boyunca belirlenen temalarda ihtiyaca yönelik en iyi ürünü geliştiren ekipler büyük ödülleri kazanıyor.

  1. Firmalarla Çalışma İmkanı

Bütün bunları yaptığımız, ürün geliştirdiğimiz programın Platformun adı Octopod.Hali hazırda Octopod kullanan +100 kurumsal müşteri var ve müşteri ihtiyaçlarının karşılanması için sürekli online mini yarışmalar düzenlenecek Bu yarışmalarda firmaların ihtiyacına yönelik başarılı iyi bir ürün geliştirerek ödüllerin yanı sıra kariyerin için bir fırsat yakalayabilirsin.

  1. Bir Yetkinlik Kazanmak

Artık, başarılı bir eğitim almış, firmalarda tecrübe edinmiş ve iş hayatına hazır bir Octopoder olarak kariyerine sağlam adımlarla başlamış, fikirlerini Octopod ile hayata geçirip Octopodyum üzerinde satabilme fırsatını elde etmiş olursun…

Detaylar: Producthon.com’da…

Producthon

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments