Pazartesi, Haziran 21, 2021
8.4 C
Istanbul

Kılıçdaroğlu: Fındık Ve Çay Kanunu Çıkmalı

Kılıçdaroğlu, "Fındık ve çay Karadeniz için stratejik üründür. İki ürün için de devletin özel politikalar üretmesi lazım." dedi.

Google News

Son Dakika

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni başlayan çay hasadı ve fındık hasadı öncesinde Hükümet’ten Çay ve Fındık Kanunu çıkarılması gerektiğini dile getirdi.

TBMM’de düzenlenen Meclis Grup Toplantısı’nda konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gündemine Karadeniz Bölgesi’nin en önemli iki stratejik ürününü de aldı. Karadeniz’e geleceğini söyleyen Kılıçdaroğlu Fındık ve Çay Kanunu’nun çıkması gerektiğini söyledi.

FINDIK VE ÇAY KANUNU ÇIKMALI

Dünya’nın en güzel ve en lezzetli aromaya sahip çaylarının üretildiği Türkiye’de çay ithalinin de kaldırılması gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Çay ithalatı uygulamasına da son verilmesi lazım. Ne çay ithalatı ya? Çay Türkiye’de. Rizeli kardeşlerim, geleceğim Rize’ye. Sizinle oturup konuşacağım. Kanaat önderlerinizle oturup konuşacağım. Türkiye’nin sorunları nasıl çözülür? Size anlatacağım. Samimi olarak anlatacağım. Çay konusunda Rize önemli bir bölgedir. Çay, Rize ve Artvin için stratejik bir üründür. Fındık, Karadeniz için stratejik üründür. İki ürün için de devletin özel politikalar üretmesi lazım.” şeklinde konuştu.

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Fındık Market

Benzer Haberler