Kahraman Türk Askerine Fındık İkramı

2
3
Large group of ripe hazelnuts

Mehmetçiğe her koldan yardım eli uzatılıyor. Düzce (İHH) İnsani Yardım Vakfı Afrin bölgesinde bulunan askerimiz için yardım kampanyası başlattı. İstanbul Caddesinde stant kurularak, bölgeye yollanmak amacı ile gıda, barınma ve giyecek yardımları toplanıyor. Aynı zamanda askerimize yollanmak üzere fındık toplanması ile ilgili çalışmalar da başlatılıyor.

Vakfın Düzce Şube Başkanı Osman Altundal, açıklamada bulunarak Afrin’de sürdürülen harekatı adım adım takip ettiklerini söyledi. Konu ile ilgili olarak kahraman askerimizin yanında olduğunu ifade eden Altundal, “Şu an Afrin bölgesinde TSK’nın teröristlerden kurtarmış olduğu köylerde yardım çalışmalarımız devam ediyor. İHH ekipleri, o bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Buradan giden gıda ve barınma yardımlarında bulunuyor. Biz de burada topladığımız yardımları, Reyhanlı’da bulunan lojistik merkezimize gönderiyoruz. Ekiplerimiz, Afrin’e yakın olan bu merkezden bire bir yardımları kardeşlerimize ulaştırıyor.” dedi. Teröristlerden arınan bölgelere ulaşmaya çalıştıklarını ve mağdur durumda olan halka ellerinden gelen yardımı yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Amaçlarının tüm Türkiye’ye ulaşmak olduğunu ve bu yüzden yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Altundal, “TSK’nın temizlediği Afrin bölgesindeki savaş mağdurları için, özellikle yeni olmasına dikkat ederek, giyim, bot, mont, çadır ve battaniye gibi yardımları ulaştırmak için stantlarımıza davet ediyoruz.” diye konuştu. Yardımların sadece adı üstünde yardım olmadığını ve gönderilen kişilere ve bölgelere fayda sağlayabilecek durumda olduğunu da sözlerine ekledi.

Desteğimiz Her Zaman Devam Edecek

Yapılan yardımların iletilmesi adına, bölgeye giriş çıkışlarını TSK’nın izni ile gerçekleştirdiklerini ekleyen Altundal, “Arkadaşlarımız şu an şanlı ordumuzun kurtarmış olduğu bölgelere rahatlıkla girip çıkabiliyor. Harekat öncesinde de bölgede çalışma yapıyorlardı. İHH, TSK’nın kurtardığı bölgede çalışıyor, desteğimiz her zaman devam ediyor.” açıklamasında bulundu. Askerimiz şuan tüm tehlikeye karşın kahramanca mücadelesini veriyor. Askere fındık ikramında bulunmak için fındık topladıklarını da konusmasına ekledi. Çalışmalarını STK ile birlikte gerçekleştirdiklerini söyleyen Altundal, “Bölgede mücadele veren ve bizi gururlandıran askerlerimize ikram olarak fındık göndermek istiyoruz. Düzce fındık bölgesidir. Buradan vatandaşlarımız bize ulaştırdığı fındıkları, inşallah askerlerimize çerez olarak ulaştıracağız. Vatandaşlarımızdan bu yönde yardımlarını bekliyoruz.” İfadelerini kullandı. Fındık bölgesi Düzce’den askere en iyi yardımın da fındık olacağını söyleyen Altundal, askere fındık dopingi yapma hedefinde olduklarını belirtti.

2 YORUMLAR

  1. Fındığa adam gıbı fiyat verilmezse kimse fındığı toplamıyacak aradaki insanlar üreticinin emeğine masrafına fiyat vermeyenler düşünsün ben bir üretici olarak kazanmazken masrafını alamadıkdan sonra neden masraf edeyım fındığa fiyat vermeyenler düşünüyor toplasınlar fındığaı fıyat vermeyelım mecbur 8teleye 10teleye vrecekler diyerek ucuza kapatdılar utanın ınsafa gelin onumuzdekı aylarda fındık fıyatını yukseltın gereken 20 tele fiyata yukselmezse fındık toplanmıyacak çünkü senelerdir üreticiyi zor duruma sokdunuz

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz