fbpx
Fındık İzmir Milletvekili Binali Yıldırım dan Fındık Açıklaması!

İzmir Milletvekili Binali Yıldırım dan Fındık Açıklaması!

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, fındık fiyatının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 17 lira olarak açıklanmasının fındık politikası anlamında  önemli olduğunu vurguladı.

Akçakoca’da 17-18 Temmuz tarihlerinde yaşanan sel felaketinin ardından bölgede incelemelerde bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Hemşin köyünde bir bahçede vatandaşlarla fındık topladı.

Bahçeden çıkan Yıldırım, üretici ile sohbet edip ardından üreticilerle çay içti.

Yıldırım, bölgenin sel felaketi ile bir acı yaşadığını fakat fındık fiyatının erken açıklanması ile biraz da olsun moral bulduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık meselesini bildiğini ve önemsediğini anlatan Yıldırım, “Cumhurbaşkanımız üreticinin hak ettiğini ve emeğinin karşılığını bulması için herkesi mutlu edecek bir taban fiyatı ilan etti” dedi.

Düzce’de Ordu’da ve Giresun’da ana işi fındık olan vatandaşların bu yıl güzel bir mahsül alması ve yüzlerinin gülmesini dileyen Yıldırım şu şekilde bahsetti;

Fındık, Türkiye’nin esasında Dünya üretimi bakımından geçmiş dönemlere bakarsak, belirleyici bir ülke konumunda. Ama yavaş yavaş konumumuzda zayıflama görüyoruz. İnşallah fiyat politikası ile biraz fındık üzerinde yoğunlaşma imkanı olur. Fındık hem üreticiye hemde ülkemize önemli bir gelir kapısı olmaya devam eder.” dedi.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir