Hilmi Güler: Ordu Yeni Bir Şehir Olacak

0
751
ESKÝ ENERJÝ VE TABÝÝ KAYNAKLAR BAKANI VE AK PARTÝ ORDU MÝLLETVEKÝLÝ M. HÝLMÝ GÜLER:"YENÝ DÖNEMÝN YILDIZI ORDU OLACAK""8 YILDA GÖRMEZDEN GELÝNEMEYECEK HÝZMETLERE ÝMZA ATTIK. OLMAYACAKLARI 'OLDU' YAPTIK. BÖYLE BÝR YATIRIM HAMLESÝNÝ TARÝH BOYUNCA ÝLÝMÝZ, ÝLÇELERÝMÝZ, KÖYLERÝMÝZ GÖRMEDÝ""ZAMAN ZAMAN 'BAKAN ORDU'YA NE YAPTI KÝ?' DÝYENLERE 'BAKAN ORDU ÝÇÝN NEYÝ YAPMADI KÝ?' DÝYE SORMAK LAZIM""KÝÞÝLÝÐÝM GEREÐÝ GÖSTERÝÞÝ SEVMÝYORUM. HERKESE MAVÝ BONCUK DAÐITAN POLÝTÝKACI TARZI GEÇMÝÞTE KALDI""CESARETLÝ OLMAK ÝÇÝN TEMÝZ OLMAK, TEMÝZ KALMAK GEREKÝR""BÝRLÝK OLURSAK, HER ÝÞÝMÝZE BÝRAZ DA SEVGÝ KATARSAK GERÝSÝ KOLAY""TORPÝL YAPMAK, ADAM KAYIRMAK BENÝM ADALET ANLAYIÞIMLA BAÐDAÞMIYOR. BÝR SÝYASETÇÝ OLARAK ÖNEMLÝ YASALARA ÝMZA ATMAK, PROJE ÜRETMEK, ÝÞSÝZLÝÐE ÇARE BULMAK YANÝ EKMEÐÝ BÜYÜTMEK VARKEN; ADAM TAYÝNÝ ÝLE UÐRAÞMAK BANA ÇOK ANLAMLI GELMÝYOR" (/Ordu-ÝHA)

Ordu Ak Parti belediye başkan adayı Hilmi Güler, seçim çalışmalarına yönelik açıklamalar yaptı. Güler, “Çok zevkli, heyecanlı bir çalışma içerisindeyiz, dere tepe geziyoruz. Memleketim olan güzel Ordumuza yeni yatırımlar getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçe ilçe,mahalle mahalle, köy köy geziyoruz. Klasik, alışılmış projelerin dışında ekonomik, sosyal ve turizme yönelik çalışmalarla Ordu’yu çekim merkezi yapmayı hedefliyoruz” dedi.

“ORDU İÇİN ULUSLARARASI ŞİRKETLERLE GÖRÜŞÜYORUZ”

Fındıkta, turizmde ciddi ataklar yapacaklarını bildiren aday Güler, “Ordu’yu sadece komşu illerle değil uluslararası açıdan da yeni bir sahaya sürmeyi amaçlıyoruz, uluslararası şirketlerle görüşmelerimiz var. Ayrıca bunlarla ilgili ekonomik kaynakları harekete geçiriyoruz. Fındıkta, turizmde ve yeni yatırım konularında ciddi ataklarımız olacak” şeklinde konuştu.

“YENİ BİR ŞEHİR ORTAYA ÇIKACAK”

Komşu illerle birlikte çalışmalar yürüteceklerini aktaran Güler, “Çok büyük ölçekte yeni bir şehir ortaya çıkacak. Zaten güzel bir şehirdi, bu güzelliği daha da büyüteceğiz. Bölgesel olarak komşu illerimizle beraber bütünsellik içerisinde çalışma oluşturuyoruz bu çok önemli. Bölgede sadece Arap turistlere yönelik değil uluslararası kaynakları da devreye sokacak bir çalışma yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

ORDU’DAKİ TARİHİ ESERLER

Ordu’nun tabiat güzelliği, yaylaları ve yeşilliğinin fevkalade önemli olduğunu söyleyen Hilmi Güler, “Fakat tarihi eser boyutu Ordu için öne çıkan bir konu değildi. Şimdi orada yeni kaynaklar gördük, yeni planlamalar yapıyoruz. Aynı zamanda da mevcut güzellikleri uluslararası destinasyon konusu yapmaya çalışıyoruz en önemli konu bu” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz