Heyelanın Etkisi Büyük! Fındık Bahçelerinin Bazıları Tamamen Yok Oldu

2
4

Hava koşulları fındık bahçelerine zarar verdi. Ordu’da geçtiğimiz günlerde yaşanan yoğun karın havaların ısınması ile hızlıca erimesi sonucu heyelan meydana geldi. Bu heyelan sonucu bölgede ki fındık bahçeleri büyük oranda zarar gördü.

Yaşanan heyelanın sebebi olarak yağıştan kaynaklı toprağın yumuşamasına ek olarak, karın bu kadar hızlı erimesi sebeplerden biri olarak gösteriliyor. Ordu’nun Kabadüz kazasının Esenyurt mahallesinde gerçekleşen olay sonucu o konumda yer alan bir çok fındık bahçesi zarara uğradı. Mahallede yaşayan vatandaşlardan biri olan Naci Altuntaş, bu heyelan sonucunda 3 dönümlük fındık bahçesinin tamamen yok olduğunu dile getirdi. Bu olayla birlikte aynı arazide toprak kaymaları olmaya devam ettiğini ekleyen Altuntaş, “Yaşadığımız durum deprem gibi büyük bir afet. 3 dönüm fındık bahçesi heyelanla dereye kadar yok oldu. Şimdi ise bir aynı büyüklükteki arazide insan boyunda toprak kaymaları var” açıklamasında bulundu.

Heyelanın yaşanmasının ardından tekrarlamasından korktuklarını söyleyen bölge halkı, afetin büyüklük ve şiddetinin de çok etkili boyutlarda olduğunu söyledi.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz