fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık Her Daim Üreticinin Yanındayız

Her Daim Üreticinin Yanındayız

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, fındık fiyatının hasat öncesinde açıklanmasının isabetli bir davranış olduğunu ifade etti.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık alım fiyatı açıklaması ile ilgili, “Fındık fiyatlarının hasat öncesinde açıklanması son derece isabetli olmuştur. Üretici bahçeye girmeden ürünün fiyatını öğrenmiş oldu.” açıklamalarında bulundu.

Öztürk, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 50 randıman Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyatının 22,5 lira, levant kaliteli kabuklu fındık için fiyatının ise 22 lira olarak açıkladığını hatırlattı.

Fındık üreten illerin milletvekillerinden oluşan TBMM Fındık Çalışma Grubu’nun uğraşları sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık üreticisine güzel haberler verdiğine vurgu yapan  Öztürk, “Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde fındık üreten illerin milletvekilleri olarak 2020 yılı ürünü fındık piyasasının düzenlenmesine, müstahsillerimizin beklentilerine ve alım politikalarına ilişkin istişarelerde bulunmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ile çalışma toplantısında bir araya gelmiştik. Bu toplantı neticesinde yapılan değerlendirmeler sonucu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada bölge insanımıza müjdeyi vermiştir.” dedi.

Hükumetin fındıkla ilgili gereken şeyleri yaptığının altını çizen Öztürk, “Fındık fiyatlarının hasat öncesinde açıklanması son derece isabetli olmuştur. Üretici bahçeye girmeden ürünün fiyatını öğrenmiş oldu. Yeni piyasanın oluşma aşamalarının önceden bilinmesi sektörün tüm paydaşlarına fayda sağlayacaktır. Herkes planını programını, hesabını, kitabını önceden yapabilecek. Bu önemli bir gelişmedir. Sektörü olumlu yönde etkileyip, piyasadaki istikrarın devamını sağlayacaktır. TMO’nun satın alacağı fındıkları, üreticinin elinde fındık kalmadığı ve ihtiyaç olduğu dönemde talebe göre piyasaya arz etmesiyle piyasada istikrar sağlanacaktır.”

“Son yıllarda izlenen bu akılcı fındık politikaları sayesinde, üreticimiz de devletimiz de bu işten karlı çıkmaktadır. Fındık üreticisine her zaman destek olan Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımıza ve Fındık Çalışma Grubu’nu oluşturan milletvekili arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Fındık üreticimizin her daim yanında olmaya devam edeceğiz.” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments