Hasat Öncesi Üreticiye Can Suyu

0
4

Geçtiğimiz günlerde fındık alan bazlı gelir desteğinin ne zaman ve ne şekilde ödeneceği ile ilgili açıklama yapılarak üreticiye müjde verilmişti. Şimdi konu ile ilgili ziraat odalarından açıklama geliyor. Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan konu ile ilgili olarak destek ödemelerinin üreticiye yeni sezon hasadından önce bir nefes aldıracağını ve can suyu gibi geleceğini belirtti.

Karan yaptığı açıklamada ödemelerin üreticilerin hesaplarına 6 Nisan itibari ile aktarılmaya başlayacağını ve Nisan ayı süresince tüm üreticilere yatırılmış olacağını söyledi. Giresun geneli için konuşan Karan, “Giresun genelinde 79 bin 372 üreticiye toplamda 177 milyon 865 bin lira ödeme yapılacak. 2018 ürünü fındık hasadı öncesi çiftçilere aktarılacak kaynak bir nevi can suyu niteliği taşımaktadır.” değerlendirmesinde bulundu.

Fındık üretimi için gereken ihtiyaçların çoğunun yapılacak destekleme il karşılanabileceğini ifade eden Karan, “Alan bazlı gelir desteği çiftçimiz için ciddi kaynak oluşturmakta. 2009 yılından beri kesintisiz devam eden fındıkta alan bazlı gelir desteği için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Parti hükümetleri ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı. Karan ödemelerle zirai gübre ve ilaçlar dahil bir çok ihtiyacın karşılanabileceğini ve üretici için çok rahatlatıcı olacağını ekledi.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz