fbpx
Ana Sayfa Fındık Güler: 'Ordu Marka Haline Gelecek'

Güler: ‘Ordu Marka Haline Gelecek’

Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Ordulular Buluşması’nda AK Parti Ordu Büyükşehir Başkan Adayı Hilmi Güler, Ordulu vatandaşlarla bir araya geldi. Güler, “Ordu’yu dünya çapında bir marka haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

 Yüzlerce kişinin katıldığı programa AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

“TAKIM KAPTANI HİLMİ GÜLER’DİR”

Programda konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Hilmi Güler’e başkanlık tekliflerini kabul ettiği için teşekkür etti. Kurtulmuş, “Cumhurbaşkanımız ile belediye başkanlığı teklifi götürmeden evvel kabul eder mi etmez mi diye tereddüt ediyorduk, Türkiye bürokrasisini tanıyan birisi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı onun için büyük bir fedekarlık anlamına geliyordu. Kendisine bir kere daha teşekkür ediyorum. Hilmi Bey çok büyük bir takımı yönetecek. Takım kaptanı olan kişi Hilmi Güler’dir. Ordu’da çok güzel hizmetlere imza atacağız” dedi.

“HİZMET MİLLETTEN ALDIĞIMIZ OYUN KARŞILIĞIDIR”

AK Parti iktidarlığında Ordu’da çok fazla çalışmalar yapıldığını, güçlü hizmetler verildiğini kaydeden Kurtulmuş, “Tüneller ve çevre yolları yapıldı. Dünya ölçeğinde Ordu Giresun Havalimanına sahip olduk. Burası tehlikeli yer diyorlardı, projenin olmayacağını ifade ediyorlardı. Ordu Giresun Havalimanı Türkiye’nin en iyi işleyen havalimanlarından biridir. Ordu Üniversitesi de bugün önemli bir noktaya geldi. Eğitim ve sağlık alanında yapılan her şeyi biliyorsunuz. Hizmet milletten aldığımız oyun karşılığıdır. Projeler mega projeleridir ve Ordu Türkiye’de parmakla gösterilen öne çıkan ilimiz olacaktır” diye konuştu.

“BİZ BELEDİYECİLİĞE 25 SENE ÖNCE BAŞLADIK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile belediyeciliğe 25 sene önce beraber başladıklarını ifade eden Hilmi Güler, “Biz belediyeciliğe bugün başlamıyoruz, 25 sene önce cumhurbaşkanımızın başkanlığıyla başladık. Ordu göründüğünden katbekat fazla değeri olan bir şehir. Biz İstanbul’da neler yaptıysak Ordu’da da yeni dönemde bunları yapacağız ve Ordu’nun yüzünü güldüreceğiz. Cumhurbaşkanıyla birlikte uyguladığımız prensip var. Ordu’ya Ordululara hesap vererek bunu yapacağız. Çok açık, şeffaf, adil olacağız ve ötekileştirme yapmayacağız. AK Parti’nin adına yakışır temizlikte belediyecilik yapacağız” ifadelerine yer verdi.

“ORDU’YU MARKA HALİNE GETİRECEĞİZ”

Ordu’nun bazı ülkelerden daha büyük bir il olduğunu vurgulayan Güler, “Kaynaklarımızı öyle yöneteceğiz ki Ordu’yu dünya çapında bir marka haline getirmeyi hedefliyoruz. Denizi kullanmayan Ordu, denizi kullanacak. Ordu, gerilmiş bir yaydan çok kuvvetli bir yay olarak çıkacak ve ekonomide yeni sahalar açacak. Ordu’yu marka şehir haline getireceğiz. Ordu’yla sevinen herkese teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki yatırımlarda da çok önemli adımlar atmayı düşünüyoruz. Fındık konusunda da ciddi çalışmalarımız var. Gana’ya gittim ve en iyi çikolatayı nasıl yaparız diye görüşmeler yaptım. Daha başkan değilim ama bunları teker teker gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

“PASİF ORDU’DAN AKTİF ORDU’YA GEÇECEĞİZ”

Orduspor için de çalışmalar yapacağını belirten AK Parti Ordu Büyükşehir Başkan Adayı Hilmi Güler, “Orduspor’u İstanbul’da da seyredeceksiniz. Kardeş takım maçlarını birlikte seyredeceğiz. Sizlerin desteği son derece önemli. Ordu yatırım yapılacak muhteşem bir şehir haline geliyor. Pasif Ordu’dan aktif bir Ordu’ya geçeceğiz. Toprağımıza, köylerimize, fındığımıza sahip çıkalım. Gönül birliğiyle çalışmaları yapalım. Yönetilmeyelim, kendimiz yönetelim” dedi.

9 YORUMLAR

9
Kimler Neler Demiş?

avatar
9 Yorum sayısı
0 Yanıt sayısı
0 Takipçiler
 
En tepki verilen yorum
Hottest comment thread
9 Yazarlar
Turan ÖzkanMehmet ZenginHakan YılmazHüseyin GürkanAlmac Almaç Son yorum yazarları
  Abone Ol  
Bildir
Turan Özkan
Ziyaretçi

Bizi marka yapacak başkanımız var şükürler olsun İdris Naim Şahin

Mehmet Zengin
Ziyaretçi

sanane ordudan herşeye karışma ama onlar konuşur AKP yapar pardon enışte

Hakan Yılmaz
Ziyaretçi

Kadir Inanir’da bizi gorecek mi 😄

Hüseyin Gürkan
Ziyaretçi

20 yıldır uyuyormudunuz bırakın palavrayi

Almac Almaç
Ziyaretçi

Bu işe en iyi
Hilmi
Güler
😂😂

Mehmet Berber
Ziyaretçi

SECIM ZAMANI YA SIMDI HERSEY YAPARLAR

Hayrullah Kesık
Ziyaretçi

Neyi marka yapacaklar ceplerini

Mehmet Gürkan Öztürk
Ziyaretçi

Haaa….s.b

Hasan Aydoğdu
Ziyaretçi

17 senedir marka haline gelmemişse bundan sonra hiç olmaz.