Giresun’da Fındık Fiyatı Zirvede

9
3151

Giresun Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı Erim Yaman, AA muhabirine yaptığı açıklamaya göre, fındığın Ağustos 2018’de, yeni sezonda kilogramı 13 liradan satılmaya başladığını söyledi.

Giresun’da serbest piyasada fındık, kilogramı 15 liradan alıcı buluyor. Dönem içinde fındık fiyatının 13-14 lira arasında devam ettiğini anlatan Yaman, fiyatın Aralık ayından bu yana serbest piyasada yükselme eğiliminde olduğunu kaydetti. Yaman, “Bugün fiyat pazarda 15 lirayı gördü. Bu, 2018 ürünü fındığında en yüksek fiyat oldu.” diye konuştu.

Serbest piyasada fındık fiyatının izleyeceği seyri yakından takip ettiklerini dile getiren Yaman, şunları söyledi:

“Şu anda üreticinin elinde ürün kalmadı ve pazara bugünlerde fındık gelişi tamamen durmuş durumda. Fiyat yükseltilerek serbest piyasaya fındık çekilmeye çalışılıyor. Bu nedenle fiyatın gelecek günlerde ne olacağıyla ilgili şimdiden bir değerlendirme yapmak doğru olmaz. Bekleyip göreceğiz.”

9 YORUMLAR

  1. Hep fındık fiyatını konuşuyoruz hangi gübreyi kullanıyorsunuz yeni çıkan yavaş salınımlı gübreleri kullanan var mı ? verimi nasıl ? hangi gübreden verim aldınız yorumları paylaşırsanız sevinirim uygulamaları yazsak daha iyi olmaz mı? Teşekkürler

  2. TMO 2017 YILI FINDIĞINI 18 TL’den SATABİLECEĞİNİ DUYURSUN ! İŞTE O ZAMAN PİYASADA TAŞLAR YERİNE OTURUR, 2018 YILI FINDIK FİYATI YÜKSELİR VE TMO da elindeki 2017 yılı fındığını 18 TL’ye satabilir, SONUÇTA KAZANAN TÜRKİYE OLUR. HER ŞEY ( domino etkisi ) TMO’nun 2017 YILI FINDIĞINI 18 TL’den SATABİLECEĞİNİ DUYURMASINA BAĞLI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz