Giresun Fındığı Marka Mı Oluyor?

4
958

Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hamza Bölük, yaptığı yazılı açıklamada, Giresun Tombul Fındığı Coğrafi İşaret Kullanımı Denetim Komisyonunun, Giresun tombul fındığının ticari değerinin artırılması ve marka değerinin korunması için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Komisyonun Fındık, Tarım, Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK), Giresun Ticaret Borsası, Giresun Üniversitesi, Fındık Araştırma Enstitüsünden oluştuğunu belirten Bölük, şunları aktardı:

“Denetim komisyonu olarak FİSKOBİRLİK tarafından tescil ettirilmiş Giresun tombul fındığı için ticari alanda güvenilir şekilde ticaretinin yapılması, tağşişin önlenmesi ve korunması, tüketicinin coğrafi işaretli ürünlere güvenli ulaşması, Giresun kalite fındıkların piyasa değerinin korunması ve çiftçinin hak ettiği alın terini alması için çalışmalarımız sürüyor.”

Bölük, çok kısa zamanda coğrafi işaretin kullanımıyla ilgili lansman toplantısı yapacaklarını vurgulayarak, “Giresun Ticaret Borsası da bu süreçte e-ticaret sitesini hayata geçirerek tescilli Giresun kalite fındıkların ve diğer ürünlerin tüketicilere doğrudan ulaştırılmasını sağlayacak.” diye konuştu.

Giresun sivrisi, Giresun karası fındık, Giresun fındık ezmesi ve fındıklı krokan ürünlerinin tescil başvurusunun paydaş kurum FİSKOBİRLİK tarafından yapıldığını bildiren Bölük, Türk Patent ve Marka Kurumu ile yakın çalışma içinde olduklarını, kısa sürede bu ürünlerin de tescil edilmesini umduklarını belirtti.

4 YORUMLAR

  1. Giresun fındığı zaten kalite idi. Bu zamana kadar tescil edilmemişse nedenini sormak lazım. Bu haberin ve bu girişimin şu vakitte yapılmış olmasının da sebebini sormak lazım. Biz anladık ta, anlamayanlar için.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz