fbpx
Ana Sayfa Fındık Giresun Fındığı Marka Mı Oluyor?

Giresun Fındığı Marka Mı Oluyor?

Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hamza Bölük, yaptığı yazılı açıklamada, Giresun Tombul Fındığı Coğrafi İşaret Kullanımı Denetim Komisyonunun, Giresun tombul fındığının ticari değerinin artırılması ve marka değerinin korunması için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Komisyonun Fındık, Tarım, Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK), Giresun Ticaret Borsası, Giresun Üniversitesi, Fındık Araştırma Enstitüsünden oluştuğunu belirten Bölük, şunları aktardı:

“Denetim komisyonu olarak FİSKOBİRLİK tarafından tescil ettirilmiş Giresun tombul fındığı için ticari alanda güvenilir şekilde ticaretinin yapılması, tağşişin önlenmesi ve korunması, tüketicinin coğrafi işaretli ürünlere güvenli ulaşması, Giresun kalite fındıkların piyasa değerinin korunması ve çiftçinin hak ettiği alın terini alması için çalışmalarımız sürüyor.”

Bölük, çok kısa zamanda coğrafi işaretin kullanımıyla ilgili lansman toplantısı yapacaklarını vurgulayarak, “Giresun Ticaret Borsası da bu süreçte e-ticaret sitesini hayata geçirerek tescilli Giresun kalite fındıkların ve diğer ürünlerin tüketicilere doğrudan ulaştırılmasını sağlayacak.” diye konuştu.

Giresun sivrisi, Giresun karası fındık, Giresun fındık ezmesi ve fındıklı krokan ürünlerinin tescil başvurusunun paydaş kurum FİSKOBİRLİK tarafından yapıldığını bildiren Bölük, Türk Patent ve Marka Kurumu ile yakın çalışma içinde olduklarını, kısa sürede bu ürünlerin de tescil edilmesini umduklarını belirtti.

4 YORUMLAR

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Mustafa ARIÖzkan TuranCanan Yılmaz Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
Mustafa ARI
Ziyaretçi
Mustafa ARI

Buraya yapılan yorumlar birilerinin işine gelmiyor. YORUMSUZ

Mustafa ARI
Ziyaretçi
Mustafa ARI

Giresun fındığı zaten kalite idi. Bu zamana kadar tescil edilmemişse nedenini sormak lazım. Bu haberin ve bu girişimin şu vakitte yapılmış olmasının da sebebini sormak lazım. Biz anladık ta, anlamayanlar için.

Özkan Turan
Ziyaretçi

Giresun fındığı oy peşinde yazıklar olsun

Canan Yılmaz
Ziyaretçi

Vaybe yazikbe