fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık "Fiyat 24-25 TL'nin Altına Düşmeyecek"

“Fiyat 24-25 TL’nin Altına Düşmeyecek”

Kocaeli Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, açıklanan fındık fiyatının üreticiyi mağdur etmeyeceğini ve üreticilerin zorunda kalmadıkça fındıklarını ellerinde tutmaları gerektiğin yaptığı açıklamada belirtti.

İşte Başkan Bekir Çanakçı’nın Yaptığı Açıklama:

“Birinci sınıf Giresun fındığı için 22 lira 50 kuruş, diğer fındıklar için 22 lira taban fiyat belirlendi. Fındık fiyatlarının açıklanması ve Toprak Mahsulleri Ofisi’nin fındığı alma garantisi vermesi, olumlu bir girişim olarak algılanmıştır. Bu demek oluyor ki üretici mağdur edilmeyecektir. Zaten şu anda fındık, 24 – 25 liraya alıcı bulmakta. Bu da fındığın 24-25 liranın altına düşmeyeceğini gösteriyor. Üreticilerden isteklerimiz ihtiyaç hasıl olmayacaksa, aciliyet yoksa fındıklarını ellerinde tutsunlar. Yıl sonuna doğru fındığın taban fiyatının 30 liraya kadar çıkacağı tahmin edilmektedir. Çünkü dünyanın en kaliteli fındıkları ülkemizde yetişmekte. Piyasada abartıldığı gibi rekolte fazla değil. Üreticiler, fındıkları ellerinden mümkün mertebe çıkarmasınlar. Uluslararası firmalar ve yerli toptancılar, abartılı haberler yayınlatıp piyasayı düşürmek istemekteler. Onlara hiç intiba edilmemeli. Üreticilerimiz bu yıl emeklerinin karşılığını inşallah almış olacak. Tüm çiftçilerimize taban fiyatın hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın fiyatları erken açıklamasından dolayı çiftçiler adına teşekkür ederim. Bu durum, fındık üreticileri tarafından olumlu karşılandı.”

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

1 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Murat Ataş
7 Ağustos 2020 08:03

Seneye düşmez sende haklısın