Fiskobirlik’ten Beklenen Açıklama

1
2554

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, FİSKOBİRLİK’in yaptığı açıklamada, “Kısa zamanda kararnamenin hazırlanarak yayımlanmasını ve ardından da 10 bin ton fındığın FİSKOBİRLİK’in kullanımına sunulmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Bayraktar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “TMO’nun stoklarından 10 bin ton fındığın teminat karşılığı FİSKOBİRLİK’e verilerek kurumun destekleneceği” açıklamasını da hatırlattı.

10 bin ton fındığın FİSKOBİRLİK’in desteklenmesi ve güçlenmesi için önemli olduğunu vurgulayan Bayraktar, şu sözlere yer verdi:

“Geçtiğimiz hafta Ankara’da, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bölge milletvekilleri ve TMO yetkilileriyle bir araya geldik. Henüz süreçle ilgili net bir takvim yok. Aktarım için kararname çıkarılmalı. Bu konudaki temaslarımız sürüyor. Kısa zamanda kararnamenin hazırlanarak yayımlanmasını ve ardından da 10 bin ton fındığın FİSKOBİRLİK’in kullanımına sunulmasını bekliyoruz.”

Başkan Bayraktar, FİSKOBİRLİK olarak 2018 ürünü fındık alımına da devam ettiklerini dile getirdi ve alımların tahminleri doğrultusunda gerçekleştiğini söyledi.

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER! Şimdiye kadar 11 tepki verildi.

18%
45%
18%
0%
0%
18%
0%

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu ekleyiniz
Lütfen adınızı giriniz