fbpx
Fındık Fiskobirlik'te Çürük Fındık Skandalı Büyüyor

Fiskobirlik’te Çürük Fındık Skandalı Büyüyor

Fiskobirlik Karasu şubesinde bir süre önce istifaya sebebiyet vererek ‘çürük fındık’ skandalında zanlıların belirlendiği ileri sürüldü.

Bir süre önce Fiskobirlik Karasu Şubesi Başkanı Ali Şakar isimlerini vermediği bazı kişilerin kuruma çürük fındık sattıklarını, bunun da kendilerine zimmet olarak yansıtıldığını söyleyerek kurumdan istifa etmişti.

Şakar istifa ederken “Hakkımı helal etmiyorum” demiş buna rağmen kimsenin de adını vermemişti. Siyasetle birlikte fındık ticareti de yapan Mehmet Çatalbaş da bu konuda isim verilmesi gerektiğini söylemiş ve bu durumun bütün tüccarları zan altında bıraktığını dile getirmişti. Son ulaşan bilgilere göre Fiskobirlik’e çürük fındık satanların isimlerinin belirlendiği iddia ediliyor.

Konuyla alakalı hukuki bir süreç başlayacak mı ya da kurum içerisinde mi çözülecek önümüzdeki günlerde ve saatlerde belli olması bekleniyor.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

4 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yasar Berke
27 Ekim 2019 03:05

Kimlere peşkeş cekildi iyi araştırılsın

Oktay
Oktay
26 Ekim 2019 18:57

Çifçinin sağlam fındığını almaz tüccarın çürüğünü alır

Ismail atalay
Ismail atalay
Reply to  Oktay
27 Ekim 2019 15:48

Aynen öyle kardeşim tmo 47 dedi esnaf 54 dedi ama esnaf gözümün önünde yaptı hakkını verdi sonra birine esnaf 43 diyor tmo 49 diyor ben bu sebepten tmo ya vermedim geri getirip esnafa verdim işi bilen ve doğru olanı kişileri işin başına getirsinler

Canan Yılmaz
26 Ekim 2019 12:33

Vurun milletin sirtina kimin eli kimin cebinde bellideyirbe.