fbpx
Ana Sayfa Fındık FİSKOBİRLİK'e Sahip Çıkmalıyız

FİSKOBİRLİK’e Sahip Çıkmalıyız

Fiskobirlik’in fındık alımının üretici açısından iyi bir gelişme olduğunu, yeterli derecede fındık alımı yapmasının piyasaya olumlu etkisi olacağını anlattı.
Geçmiş dönemlerde Fiskobirlik’in her yıl fındık alacağına dair beyanlar vermesine karşın gerçek anlamda piyasadan önemli ölçüde alım gerçekleştiremediğini aktaran Başaran, şunları kaydetti:
“Öncelikle Fiskobirlik bu zaafını ortadan kaldırmalı. Ortaklarla Fiskobirlik arasında sıkıntı var, bu da güven problemini ortaya çıkarıyor. Eğer fındıkla ilgili gelecek umudumuz varsa, çiftçinin kurduğu bu yapıyla olacaktır. O yüzden Fiskobirlik ortağıyla barışmalı ve piyasada fiyatı belirleyecek bir yapıya kavuşmalıdır. Fındık alıyor ama kendi entegrelerinde işleyebileceği kadar fındık alıyor. Bu da birliğe fiyat oluşturma imkanı vermiyor. Bütün bunları düşündüğümüzde Fiskobirlik’e sahip çıkmamız gerekiyor. Açıklamaları memnun edicidir ama sezon sonunda da bizler bunların gereğinin yapılmış olmasını görmek istiyoruz.”

4 YORUMLAR

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Yorum sayısı
0 Yanıt sayısı
0 Takipçiler
 
En tepki verilen yorum
Hottest comment thread
4 Yazarlar
Ersinay doğduTaner AteşHasan AkkayaBekir Turgay Son yorum yazarları
  Abone Ol  
Bildir
Ersinay doğdu
Ziyaretçi
Ersinay doğdu

Hepiniz adi insanlarsiniz orda oturup sadece boş konuşun çifçiye kim sahip ciktiki çiftçi fiskobirliğe sahip çiksin.. yeter artık çiftçiler birleşip tepkisini göstersin yeteer…

Taner Ateş
Ziyaretçi

Önce Fiskobirlik esas amacına geri dönmeli o eski günlerine dönmek istiyorsa tüccar kafasından çıkması lazım senelerdir fındık üreticisini tüccara mahkum ettiniz çiftçi size nasıl güvencek önce güven sağlayın fındığı tüccardan 2 lira 3lira üstünde al bakalım sana nasıl sahip çıkıyor üretici.vesselam .

Hasan Akkaya
Ziyaretçi

Fisko birlik üretici sahip çıkmadı ki şu ana kadar

Bekir Turgay
Ziyaretçi

Fiskobirlik kuruluş amacına döndürülmeli. Birşey ya vardır ya da yoktur. Marketçilik yapmayı bırakıp gerçek sahiplerine hizmet etmeli..