fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık Fındıkta Söz Hakkı İtalya'ya Verildi!

Fındıkta Söz Hakkı İtalya’ya Verildi!

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, geçtiğimiz günlerde Trabzon’ daydı. Milletvekili Hüseyin Örs’ün ağabeyinin cenazesi için başsağlığına gelen Koray Aydın, İYİ Parti Trabzon İl yönetiminin de katılımda bulunduğu bir basın toplantısı vermek üzere bir araya geldiler. Basın mensuplarına konuşma yapan Aydın; Ekonomik konulara, hükûmetin Suriye politikasına ve mahalli seçimlere değinen açıklamalarda bulundu.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı, eski bakan Koray Aydın basın konuşması yapmak üzere Trabzon’ da bir araya geldiler. Suriyeli mülteciler konusunu ele alırken ekonomik krize de değinen Koray Aydın, fındığın ülkedeki durumu için ise fındığın İtalya’ ya teslim edildiğini söyledi ve isim vermeden Ferrero firmasının yaklaşım ve tutumunu eleştirdi. Aydın  “Bu sorun ancak üreticinin tepkisi ile çözebilir. 4 tane Trabzonlu Bakan var ama fındığı kimse konuşmuyor. Artık üretici demokratik tepkisini ortaya koymadan kimse oralı olmayacak” dedi.

Ülkede Kriz Var Ama Hükümet İnkâr Ediyor

Türkiye’ nin şuan yaşadığı kriz ülke tarihinin en büyük krizi olmaya adaydır ifadelerinde bulunan Koray Aydın, ” Ülkede siyasi dengeler her zaman değişim halindedir. Türkiye şuanda, Cumhuriyet tarihinin en büyük krizini yaşamaya aday bir süreç içerisinde. Bu durumun ne anlama geldiğini ekim, kasım aylarında ve devam eden zamanlarda daha iyi görecek ve beraber yaşayacağız. Üzüntü veren şu ki; tüm halkı ilgilendiren böyle önemli bir kriz dönemi içerisindeyken hükümet sürekli kibirli bir yaklaşımla inkar politikası izliyor. Yni inkar ve kibir bir arada. Ama gerçek hayatın içerisinde bu politikalar geçerli olmaz. Ülkemizin şuan yaşadığı krizin ismi ‘borç’ krizidir. Hükümet bunu söylemiyor ama biz söylemiş olalım” ifadelerinde bulundu.

Türkiye Artık Borcunu Çeviremez Hale Gelmiştir.

Türkiye’ nin yaklaşık 470 milyar dolarlık bir borcu var ve artık bu borç döndürülemez hale gelmiştir diyerek borçların altını çizen Koray Aydın, “Bu durumun ortadan kalkmasına yardımcı olabilecek en önemli güç, bu konuda bir millî seferberlik hâlini herkesi kucaklayarak yapabilmek. İkinci olarak da hukuk sistemini Türkiye’de tekrardan tesis ederek dış dünyaya, finans çevrelerine güven verecek bir adımın atılması. Bir de bugüne kadar Türkiye’de özellikle ekonomi bürokrasisi ve ekonomiyle uğraşan bu işi bilen hakikaten iyi kadrolar var. Bu tür kadrolara imkân ve fırsat vermek lazım. Ne yazık ki bunun yerine ülkemiz sadakatin esas alındığı bir bürokrasi yapılanması ile karşı karşıya. Yani sadık olsun, sadakatini göstersin, liyakatin  çok da önemli olmadığı kadro yapılanması var! Bütün bu saydığımız unsurlar Türkiye’ nin şu anda yaşadığı krizin temel altyapısını oluşturuyor.” diyerek devam etti.

Kimse Kimseyi Kandırmasın

Yaşanan krizi Twitter’ da Trump’ ın attığı twitlere bağlamak dış güçlerin Türkiye ile sürekli uğraştığını söylemenin ülkeye en büyük hakarettir diyen Koray Aydın, “Bu bir krizdir. Kimse kimseyi kandırmasın. Bu gerçeğin bilinmesi lazım. Kalkıp da Amerika Birleşik Devletleri Başkanının attığı iki tane tivite bunu bağlamak, Türkiye’de dış güçlerin bizimle uğraştığını söylemek Türkiye Cumhuriyeti’ne yapılan en büyük hakarettir. Hem de çok büyük bir hakarettir. Bir devlet başkanı iki tane tivit atacak, senin her şeyin allak bullak olacak! Öyle bir şey yok. Gelirin var, giderin var. Gelirle giderin arasındaki şu anda Türkiye’nin cari açık farkı 50 milyar dolar mertebesinde devam ediyor. Belki de yıl sonuna kadar da 60 milyar dolara ulaşabilme ihtimali var.” açıklamalarında bulundu.

Şirketler Teker Teker Batıyor

Ülkemizdeki krizden dolayı şirketlerin teker teker kepenk kapattığını ifade eden Koray Aydın, artık bu şirketlerin sayılarını takip edemez olduklarını söyledi. Koray Aydın sözlerine şunları ekledi; “Konkordato ilan eden şirketleri takip edemez olduk. Şirketler tek tek batıyor. Ben Ankara’da yaşıyorum. Ankara OSB’de toplu işten çıkarmalar var. Bu işten çıkarmaların artarak devam edeceğini herkes biliyor. İstanbul’da da aynı durum var. Ülkenin her tarafını saran müthiş bir ekonomik sarmalla karşı karşıyayız.” sözlerine yer verdi.

Ben Suriye Konusunda Uyarıda Bulundum

Daha önceki süreçlerde Türkiye’ yi Suriye konusunda uyardığını belirten Koray Aydın, “ Bu süreçte zaten ekonomik anlamda dar boğaz olmuşken önceki süreçlerde de hatalı politikalar arasında yer alan Suriye bataklığında şu anda verilen ayrı bir mücadele vardır. 2011 yılındaki seçimlerde Trabzon’ da sonuna kadar bağırarak yürüttükleri Suriye politikasının  ilerde bizim başımızı belaya sokacağını ve ülkemizi çıkmaza sürükleyeceğini her zaman anlattım. Şimdi de onun da acı sonuçlarını yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fındık Üreticisini Tepki Göstermeye Çağırdı

Bütün demokratik toplumlarda siyasilere verilen tepkiler sonucu krizlerin çözüme ulaştığını belirten Korak Aydın, şöyle devam etti; “Ferrero’nun yetkilileri fındıkta ne beklendiğini bilir. Fakat bizim fındık konusunda bir yetki veya  gücümüz yok. Ama İtalyan firmasının CEO’ su fındığın fiyatının ne olacağını bizden daha iyi biliyor. Çünkü Toprak Mahsulleri Ofisi inisiyatif almayarak sahadan çekildi. Durum böyle olunca karar veren tabi ki İtalyan firması olacak. Biz söyleyeceklerimi söyledik ama hayata geçirilmedi artık yapabileceğimiz bir şey yok. İktidarın izlediği bu politika sonucunda söz artık İtalyanlarda, saz onların elinde… Onların kararları belirleyici olacak. Ama şu an itibarıyla inisiyatif bitmiştir, İtalyan firmasının eline geçmiştir. Hayırlı, uğurlu olsun! Koskoca üretici, bir İtalyan firmasına teslim edildi. Vatandaş bunun farkında değil, o da üzücü. Olanlar karşısında en güçlü silah vatandaşın hükümete karşı tepkisidir. Demokrasilerde dengeler bu şekilde oluşuyor.  Türkiye’de artık ne yazık ki bu yok. Tep parti düzeni var. Kimse de sokağa çıkmaya heveslenmesin. Polis alıp götürüyor. 2 ay sonra da FETÖ’cü olma ihtimalin var. Onun için korkudan kimsenin sesi çıkmıyor. Herkes teslim olmuş durumda. Teslim olmayan tek yer var, o da İYİ Parti. Biz iktidardan korkmuyoruz. Halkın sözcülüğünü de yapmaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments