Fındık Üreticisine Hatırlatma! Gelir Desteği Başvuruları Sona Eriyor

0
2089

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, 2018 senesi fındıkta alan bazlı gelir desteği başvurularının 31 Aralık’ta sona ereceğini hatırlatarak, “Üreticilerimizin desteklemeden faydalanmak için bu tarihi kaçırmamaları gerekir” dedi.

Soydan, düzenlediği basın toplantısında, 2009 senesinden bu zamana kadar ödenen fındıkta alan bazlı gelir desteğinin üreticileri sevindirdiğini ifade etti.

Üreticilerin devlet desteğinden son derece memnun olduğunu anlatan Soydan, “Fındık üreticisini bu konuda yalnız bırakmayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

2018 YILI MÜRACATLARI DEVAM DİYOR

Söz konusu desteğin, bölgedeki en önemli devlet desteklerinden biri olduğuna dikkatleri çeken Soydan, “Şu anda 2018 yılı müracaatları devam ediyor. Özellikle 2018 yılı desteğinde imza işleri gıda, tarım ve hayvancılık ilçe müdürlüklerinde bu ay sonu itibarıyla son bulacak. Üreticilerimizin desteklemeden faydalanmak için bu tarihi kaçırmamaları gerekir. Aksi durumda üreticilerimiz bu desteklemeden yararlanamayacaklar.” diye konuştu.

Bu yıl üreticilerin desteleme başvurularına çok ciddi talep ve ilgi olduğunu vurgulayan Soydan, “Beklentimiz tüm üreticilerin bu desteklemeden faydalanması. Geçtiğimiz yıllarda binlerce kişi destek başvurusu yapmamış ya da tarihi kaçırmıştı.” ifadelerini kullandı.

Soydan, 2018 yılı fındıkta alan bazlı gelir desteğinin geçen yıllarda olduğu gibi dekar başına 170 liradan ödeneceğini kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz