fbpx
Fındık Fındık Üreticisine Gelir Desteği!

Fındık Üreticisine Gelir Desteği!

– TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan: – “Üreticilerimizin desteklemeden faydalanmak için Çiftçi Kayıt Sistemi başvurusunu mutlaka yapması gerekiyor”

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, fındık üreticilerinin 2019 senesi alan bazlı gelir desteğinden faydalanmak için Çiftçi Kayıt Sistemi başvurusunu kesinlikle yapması gerektiğini bildirdi.

Soydan, muhabirlere yaptığı açıklamada, 2009’dan bu yana ödenen fındıkta alan bazlı gelir desteğinin üreticileri mutlu ettiğini belirtti.

Üreticilerin devlet desteğinden son derece memnun olduğunu dile getiren Soydan, fındık üreticisinin yanında bulunan herkese teşekkür etti.

Bunun, bölgedeki en önemli devlet desteklerinden biri olduğunu söyleyen  Soydan, halen devam eden 2019 yılı müracaatlarının 30 Haziran’da sona ereceğini hatırlattı, geç kalmamaları konusunda uyardı.

Soydan, üreticilerin desteklemeden faydalanmak için Çiftçi Kayıt Sistemi başvurusunu mutlaka yapması gerektiğini, aksi durumda bundan yararlanamayacağını söyledi.

Bu yıl üreticilerin desteleme başvurularına çok ciddi ilgisi olduğunu ifade eden Soydan, “Beklentimiz tüm üreticilerin bu desteklemeden faydalanması. Geçtiğimiz yıllarda binlerce kişi destek başvurusu yapmamış ya da tarihi kaçırmıştı.” ifadelerini kullandı.

Soydan, 2019 yılı fındıkta alan bazlı gelir desteğinin, geçen senelerdeki gibi dekar başına 170 lira olacağını kaydetti.

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça da Ordu’da 125 bini aşkın üretici bulunduğunu, bu kişilerin devlet desteklemelerinden yararlanması için Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularını yapmasının büyük önem taşıdığını belirtti.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir