Fındık Sorunu Olmasın

5
6

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Biz artık her sene fındığın sorunlarını konuşmayalım. Bunu gündemimizden çıkaralım. Bunu da bitirecek tek siyasi parti biziz.” dedi.

Torun, seçim çalışmaları kapsamında Altınordu ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi’nde firmaları ziyaret etti.

Gazetecilerle yaptığı röportajda:

CHP’nin bütün adaylarının sahada olduğunu ifade eden Torun, mahalle mahalle, ilçe ilçe dolaştıklarını ve seçmenin yanında olduklarını kaydetti.

Ordulu seçmenin ana gündem maddelerinin başında fındık olduğunun altını çizen Torun, “Üreticiler yıllardır sattığı ürünü maliyetinin altında satıyor.Bu sezon da bir belirsizlik var. 2-3 ay sonra üretici bahçeye girecek ama fındıkla ilgili tek bir söylem yok. Üretici de haklı olarak bizlere fındığı soruyor. Fındığın fiyatının artmasını istiyor. Bu noktada asıl sorumluluk hükümet üyelerine düşüyor. Ama bizim zamanımızda inşallah fındık en az 15 lira olacak. Tüm üreticilerimize bunun sözünü veriyoruz.” dedi.

Fındığın ülkenin en önemli ihraç ürünlerinin başında geldiğini vurgulayan Torun, “Artık fındığı belirsizliğe bırakmamak ve  5-10 yıllık planlama yapmak gerekiyor. Bunu da yaparken fındığın dönüm başına kalitesini yükseltmek gerekiyor. Bunun için de herkese büyük sorumluluklar düşüyor. Biz artık her sene fındığın sorunlarını konuşmayalım. Bunu gündemimizden çıkaralım. Bunu da bitirecek tek siyasi parti biziz.” değerlendirmesinde bulundu.

5 YORUMLAR

  1. sizin ağzınıza sağlık on altı seneden bu yana ak partiye oy verdim hiç birtanesi şu kelimeyi söylemedi her seçimde bizi kandırıp fındıkcının oyunu aldılar ondan sonra bize öyle vurdular bizlere on altı seden bu yana vuruyorlar fakat bu sefer öyle olmayacak fakat fındıkta çok korkunç oyunlar var bizim fındın italyanla yahudiyle ermeniyle ne alakası var biz türkiye cumhuriyeti olarak fındığımızın fiyatını niçin belirliymiyoruz bir zapsu ermenisi var on altı seneden bu yana kurtulâmıyoruz onun yanında akpartinin içindede ermenler var bunun kokusu çok yakın çıkacak bir an önce kararname çıkartıp on beşlira yapmanız şart bunu böyle yaparsanız fındıkcının gönlünü bir nezne kzanmış olursunuz aki halde öbür partiler rındık konusuñd meydanlarda fındık on beşlira yapacağız diye haykırıyor bu söylediklerimi on beş gün içinde yaparsanız birşeyler olur bunu böyle yapmazsanız öbür partiler oyları alır gider arkadan hep beraber bakarız benim diceklerim bu kadar

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz