fbpx
Ana Sayfa Fındık Fındık Serbest Piyasadan Çıkacak

Fındık Serbest Piyasadan Çıkacak

Hafta sonunu Ordu’da geçiren Başbakan Yardımcısı, Hükümet sözcüsü ve Ordu Milletvekili Numan Kurtulmuş, Ordu’daki sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi. Ziraat Odalarının da katıldığı toplantıda Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, fındık ile ilgili yaptığı konuşmasında, sektörde yaşanan sorunları Numan Kurtulmuş’a aktardı. Hükümetin devreye girmesini istediklerini Kurtulmuş’a ileten Soydan, gerekli çalışmanın yapıldığını kaydetti.

TOPLANTI SONRASI MÜJDELİ HABER

Toplantının ardından Ordu Olay Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Numan Kurtulmuş’un fındık sektöründe yaşanan sorunlarla ilgili yaptığı açıklamada, serbest piyasa politikasının üreticilere zarar verdiğini açıkladığını söyledi. Numan Kurtulmuş’un fındık üzerinde önemli çalışmaların olduğunu belirten Soydan, şöyle konuştu:

“Biz daha önceki basın açıklamamızda fındık sektöründe yaşanan sorunları Numan Bey ile konuşacağımızı açıklamıştık. Bu hafta sonu ilimizde olan Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş ile Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısında bir araya geldik. Burada ilimizin birçok konuları görüşülürken fındık ile ilgili de özellikle son dört aydır yaşadığımız fındık fiyatı düşüklüğünü, fındık sektörünün tekelleştiğini ve serbest piyasa koşullarının yerine getirilemediğini, serbest piyasa politikasının 7 yıl sonra son bulduğunu anlattık. Bu şartlarda fındık üreticinin mağdur olduğunu ve fındık sektörünün birilerinin tekeli altına girdiğini geniş bir şekilde kendilerine anlattık. Ayrıca Alan Bazlı Gelir Desteği ödemelerinin bundan sonra da devam etmesini devletimizden beklediğimizi söyledik. Numan Bey ise üreticilerimize güzel haberler verdi. Alan Bazlı Gelir Desteği Ödemelerinin devam edeceğini bizlere söyledi. Özellikle fındık fiyatı konusuna değinen Numan Bey, fındıkta yaşanan sorunların yakından takip edildiğini söyledi. Ayrıca artık serbest piyasa koşullarında devam edilmeyeceğini bizzat kendisi bizlere söylemiştir. Bu konunun kısa bir süre içerisinde Bakan Kurulunda değerlendirileceğini söyledi. Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş bu açıklamalarıyla bizleri sevindirmiştir. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.”

1 Yorum

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum sayısı
0 Yanıt sayısı
0 Takipçiler
 
En tepki verilen yorum
Hottest comment thread
1 Yazarlar
ÜNY Son yorum yazarları
  Abone Ol  
Bildir
ÜNY
Ziyaretçi
ÜNY

bu haber eski değil mi