fbpx
Ana Sayfa Fındık Fındık Sen Başkanı Açıklaması

Fındık Sen Başkanı Açıklaması

Yaşar, yazılı açıklamasında, 2004 yılından bu yandan sendika olarak fındık referans fiyatını duyurduklarını, 2018 ürünü için fiyat saptama çalışmalarının devam ettiklerini belirtti.

Külleme hastalığının rekoltede verim kaybına yol açtığını öne süren Yaşar, “Külleme hastalığı artarak devam etmekte olup fındık üretiminde önemli ölçüde verim kaybı yaratacaktır. dahası buna temmuz sıcakları eklenince fındık da verim kayıpları olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Yaşar açıklamasında şunlardan bahsetti:

“FINDIK SEN olarak tüm tarafların kazanacağı bir formülün peşinde değiliz. çok iyi bilmeliyiz ki bir tarafta üreten çiftçiler öteki tarafta ürettiklerimizi değil pahasına almaya çalışan şirketler var. Şirketler kazanırsa paralar ülke ekonomisine değil, çok uluslu şirketlerin havuzuna akacaktır. Oysa fındık çiftçileri kazanırsa ülke ekonomisi de kazanacaktır. Hükümet ve ona alt Tarım ve Orman Bakanlığı TMO’yu sezon başında devreye sokmalıdır.”

6 YORUMLAR

  1. BU MİLLET 1 AY SADECE 1 AY DİŞİNİ SIKSA SATMASA FINDIGINI SEVE SEVE ÇIKARACAKLAR FİYATI.AMA HAZIRCI MİLLET OLDUGUMUZDAN FINDIGI DALINDA YIYORUZ SONRA 11 AY SEFİL..

  2. Ne fiyatı istiyorsunuz daha kardeşim bu illerin hepsi gayet memnun yollar olmasa fındığı nasıl toplayacaktınız… her yer asfalt oluyor kaldırımlar yapılıyor şehirler düzgün bir hale getiriliyor hem fındığın fiyatı fazla bile çünkü tl değer kazandığı için fındık fiyatı bize düşük geliyor

  3. Bu ne lan gelen bir dernek kurmuş bedava para alıyor yok fındık sen yok fiskobirlik ulan madem bir ise yaramiyorsunuz fındığı tmo nin alması gerektiğini herkes biliyor siz bari kalabalık yapmayın la boş beyinler bedavadan para almanın yolunu bulmuslar

  4. TMO ALIM YAPSA NE OLUR 56 RANDUMAN FINDIĞI 50 RANDUMAN GETİRİYOR ÖRNEK Mİ KENDİM 20 GÜN ÖNCE GÖTÜRDÜM 55RADUMANIN ÜŹERİNDE SONRAKİ 50 RANDUMAN GELDİ GELDE TMO YU ANLAT BİZE ŞAHİT GERÇEK İSTERSENİZ HEPSİ VAR NEDEN ŞİKAYET ETMEDİNİZ DERSENIZ TMO KİME ÇALIŞIYOR

  5. Kalıcı, akılcı, mantıklı bir çözüm üretmek okadar zor mu da her yıl aynı muhabbet. Yazıklar olsun yetkilerini kullanmayıp sorumluluklarını yerine getirmeyen yetkililere. Bu milletin ahı birgün sizi yakacak haberiniz olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz