Fındık İçin Çalışıyoruz

4
1
Kaliteli Fındık Yetiştir, Ödülü Kap
Kaliteli Fındık Yetiştir, Ödülü Kap

Ferrero Fındık Türkiye Tarım Direktörü Ersin Arısoy, “Elimizden geldiği ölçüde kaliteli fındık, yüksek randımanlı fındık için çalışıyoruz” dedi.

İyi bir fındığın çıkması için üreticiye teknik yardım veren Ferrero Fındık, fındık üretilen illerde ödev yapan basın mensuplarına karşın iftar programları düzenledi. İftar programları Sakarya ve Düzce ile devam etti. Sakarya basını ile yapılan son buluşmaya Sakarya Ticaret Borsası Idare Heyeti Başkanı Adem Sarı ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin de katıldı. Ferrero Fındık Türkiye Tarım Direktörü Ersin Arısoy, Kıymetli Tarım uygulamaları ile kaliteli ve yüksek randımanlı fındığın yetiştirilmesi için mücadele sarf ettiklerini belirtti.

“Yüksek randımanlı fındık için çalışıyoruz”

Üreticiye en iyi tarım tekniklerini anlatmak olduğunu söyleyen Ferrero Fındık Türkiye Tarım Direktörü Ersin Arısoy, Türkiye’de 5 yıldan beri 65 ziraat mühendisi ve 21 sosyal alıştırma uzmanı ile uygulanan proje ile tahminen 35 bin çiftçiye eğitim verildiğini, son 1 yılda 12 bin 500 çiftçinin bahçelerinin ziyaret edildiğini belirtti. Arısoy, “Gerçekleştirmek istediğimiz fındık üreticisine en iyi tarım tekniklerini, en içten şekilde öğretebilmektir. En nitelikli fındığın çıkması için elimizden geldiğince teknik destek sağlamaya çalışıyoruz. Türkiye’de ne kadar nitelikli fındık olursa, üretici için de, Ferrero için de öyle iyi olacaktır. İyi tarım tekniklerini uygulayabildiğimiz her bahçede verim ve kaliteli üretim artıyor ve 1 sene sonra diğerlerine misal oluyor. Her bölgede misal bahçelerimiz var. Elimizden geldiği ölçüde kaliteli fındık, yüksek randımanlı fındık için çalışıyoruz. başta geçen yılki alımlarımızda nitelikli fındığı ödüllendirmek için bir miktar fiyat farklılığı uyguladık. Bu başvuru devam edecek. Ferrero nitelikli fındığa belli bedel ödemeye hazırlanmış. Çünkü Ferrero’nun ürünlerinde daima uyarı edilen nokta kalitedir” diye konuştu.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz