fbpx
Fındık Fındık Fiyatının Erken Açıklanması Olumlu Sonuç Verdi!

Fındık Fiyatının Erken Açıklanması Olumlu Sonuç Verdi!

Fındık Fiyatının Erken Açıklanması Olumlu Sonuç Verdi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun:  “Fındık fiyatının erken açıklanması memnun etti ve son derece olumlu buluyorum. Üreticinin bahçeye girmeden ürününün fiyatının açıklanması olumlu fakat fiyatı kesinlikle yeterli bulmuyorum”
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Fındık fiyatının erken açıklanması memnun etti ve son derece olumlu buluyorum. Üreticinin bahçeye girmeden ürününün fiyatının açıklanması olumlu fakat fiyatı kesinlikle yeterli bulmuyorum.” şeklinde ifadelerinde bulundu.

Çeşitli programlara katılmak için Ordu’ya gelen Torun, Altınordu ilçesindeki esnafı ziyaret ederek, Kurban Bayramı’nı kutladı. Bayramlaştı.

Torun, gazetecilere yaptığı açıklamada, fındık üreticilerinin hasada devam ettiğini belirterek, binlerce üreticinin bahçeye girerek büyük zahmetle fındık topladığını söyledi.

Fındık fiyatının geçen sezonlara göre erken açıklandığını anımsatan Torun, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Fındık fiyatının erken açıklanması üreticinin yüzünü güldürdü ve son derece olumlu buluyorum. Üreticinin bahçeye girmeden ürününün fiyatının açıklanması olumlu fakat fiyatı kesinlikle yeterli bulmuyorum. Fiyat şu anda bazı üreticilerce yeterli görülüyor fakat piyasaya fındık inmeye başlayınca asıl gerçekle karşılaşacaklar.”

Torun, fındığın, tarım ürünleri arasında en önemli ve en yüksek gelir elde edilen ihracat ürünlerinden  biri olduğunu altını çizerek, bu nedenle fındığın 5 yıllık, 10 yıllık planlamasının yapılması, her sene ‘Ne olacak bu üreticinin hali?’ demekten kaçınılması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir