fbpx
Ana Sayfa Fındık Fındık Fiyatı Yükselmeye Devam Ediyor!

Fındık Fiyatı Yükselmeye Devam Ediyor!

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasından sonra 12,50’den satılan fındık fiyatının 1 lira 50 kuruş yükselerek 14 lira bandına çıktığını söyledi

Başkan Karan, bu artışın önümüzdeki günlerde 16 lira 50 kuruş seviyelerine kadar yükseleceğini vurgulayarak, “Cumhurbaşkanımızın açıklaması her kesimde olumlu karşılandı çünkü üretici artık zarar gidiyordu bu müdahale ile üretici yalnız bırakılmadığını gördü. Açıklama öncesine kadar 12,50 ile 12,75 bandında satılan fındıklar 14 liraya çıktı. Fındıkta geçmişten gelen bir ‘3 dolar’ bandı söylemleri var şu an ki kura bakacak olursak bu fiyatların 16,50 seviyelerine geleceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Yaşar İbaş ise 15 gün boyunca TMO’nun Lisanslı Depo Bin tonluk bir randevusu olduğunu söyleyerek “Her gün 70 ton olmak üzere toplamda bin tonluk randevu kapandı. Türkiye geneline bakarsak şu an 13 bin ton civarında Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) randevu talebi var. TMO piyasadan 40 bin ton bir fındık çekerse bu fiyatların rahatlıkla istenilen seviyelere çıkacağı inancındayım. 14 lira ile 14,50 fiyatına çıkan fiyatlardan sonra üreticinin de elinde bulundurduğu fındığı satmasını tavsiye ederim” ifadelerinde bulundu.

1 Yorum

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum sayısı
0 Yanıt sayısı
0 Takipçiler
 
En tepki verilen yorum
Hottest comment thread
1 Yazarlar
Önder Öztürk Son yorum yazarları
  Abone Ol  
Bildir
Önder Öztürk
Ziyaretçi
Önder Öztürk

Fındık ta kazanan kim?