Fındık Figürlü Stat Neredeyse Tamam

2
0
Fındık Figürlü Stat Neredeyse Tamam
Fındık Figürlü Stat Neredeyse Tamam

Ordu’ da yapılan yeni stadın inşaatı büyük oranda bitti. Yeni yapılan bu stat özellikleri bakımından UEFA standartlarını karşılayacak. Alttan ısıtmalı ve çelik imalatının yüzde 60 civarlarına ulaştığı stat yeni sezonda faaliye girecek şeklinde açıklama yapıldı. Yeni yapılan statla ilgili Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, stadın 103 milyon liralık maliyetine değinerek, “53 bin 952 metrekare alan üzerine inşa edilen stadın yüzde 95’i tamamlandı, ay sonunda kaba inşaatının tümü bitmiş olacak. Çelik imalatı ise şu anda yüzde 55-60 seviyelerinde. Fındık figürlü olacak bu stadın denize bakan tarafı otel olarak kullanılacak. Yeni futbol sezonunda hizmete girecek olan stadın tribün basamaklarının yapımı da başladı. Stat 2018-2019 futbol sezonunda hizmet vermeye başlayacak” ifadelerini kullandı.

Stat Bir de Otel İçeriyor

İnşaatı bitmek üzere olan UEFA standartlarında ki yeni stadın bir spor kompleksi halinde olacağını söyleyen Yılmaz, “Gelirini sportif faaliyetlerde harcamak üzere yeni stadın kuzey tribünün altı, deniz tarafındaki bölümünü otel olarak da kullanmayı hedefliyoruz. Yaklaşık 50 yataklı olması planlanan bu bölüm ilimizdeki otel ve yatak sayısına da katkı sunacaktır” dedi. Oldukça yüksek standartlara sahip olacak olan stat, teknik özellikleri bakımından da çıtayı yükseltiyor. Bir çok bakımdan yeterli olacak olan Ordu Stadı için Yılmaz, “Yeni statta doğal çim sahası 105×68 metre ebatlarında sulu sistem ve alttan ısıtmalı olacak. Statta ayrıca 4 adet sporcu soyunma odası, bay-bayan hakemler için ayrı soyunma odaları, sporcu revir ve doping kontrol odaları, ev sahibi ve misafir sporcular için ayrı mescit ve abdesthanelerin yanı sıra 100 kişilik basın toplantı salonu, sporcu ve protokol röportaj alanları, UEFA, FIFA, federasyon ve işletme ofisleri, 202 kişilik masalı ve masasız basın tribünü, basın fuayesinden ulaşılan çalışma salonu, televizyon-radyo canlı yayın odaları ve panoramik stüdyo bulunacak.” ifadelerini kullandı. Sporcular için özel alanların yanı sıra hizmetlerden faydalanmak isteyen misafirler ve spor ziyaretçileri için de bir çok imkanı bünyesinde barındıracak.

Loca sayısının 25 olacağı stat için konuşmasını sürdüren Yılmaz, “Statta farklı tribünlerde olmak üzere 84 kişilik engelli ve 84 kişilik refakatçi seyirci tribünü, takım mağazası, kiralanabilir alan, kafeterya, teraslı, saha ve deniz manzaralı 2 restoran alanı bulunacak. Ayrıca stat içerisinde bay-bayan soyunma odaları, vitamin bar ve dinlenme alanına sahip 2 antrenman salonu, bireysel antrenmanlar için 10 salon, 3 adet misafir seyirci, 12 adet ev sahibi seyirci için bilet gişesi, 428’i kapalı, 126’sı açık olmak üzere toplam 554 araçlık otopark, 5 araçlık canlı yayın araç otoparkı, 11 araçlık engelli seyirci otoparkı ve stadyumun farklı bölümlerinde 26 merdiven ve 16 asansör bulunacak.” şeklinde konuştu. Futbol severler için oldukça büyük bir gelişme sayılabilecek olan Ordu stadının fındık figürüne sahip olacak olması da anlamlı. Fındık konusunda Ordu ili önemli bir konuma sahip olduğundan yapılan bağdaştırma etkili görünüyor. Bu yıl fındıktan yüzü gülmeyen Ordulu üreticiler için en azından stat tamamlanması iyi bir gelişme sayılabilecek.

 

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER! Şimdiye kadar 4 tepki verildi.

25%
25%
25%
25%
0%
0%
0%

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu ekleyiniz
Lütfen adınızı giriniz