Fındık Figürlü Stadın İnşaatının Tamamlandığı Haberi Geldi

1
3

Fındık figürlü ilan edilen; geçen sene Ordu ilinde inşaatına başlanan stadın kaba inşaatı tamamladı. Stat ile ilgili kalan çalışmalara da hızlı bir şekilde devam ediliyor. Yapılan Stat yaklaşık 103 milyon liraya mal olmuştu.

İnşaatla ilgili detayları gazetecilere yaptığı açıklamada belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, stadın 20 bin seyirci kapasiteli olduğunu sözlerine ekledi. Yapılan stadın 53 bin 952 metrekare alan üzerine inşa edildiğini vurgulayan Yılmaz, yaklaşık 1 yıl olmadan stadı bitirdiklerini kaydetti. Alttan ısıtmalı olan stadın yapım aşamasında yaklaşık 300 işçi görev aldı. Yılmaz, “Yeni Ordu stadının kaba inşaatı geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Şu anda stadın çelik imalatı devam ediyor. Çelik imalatında çatı makasları devam ederken, dış cephede kompozit giydirmede ise sona gelindi. Ayrıca stadın ince işçiliği de sürüyor. Stadın sıva, seramik ve asansör montajları devam ediyor. İnşallah yeni futbol sezonunda hizmete girecek statta yeni başarılar elde edeceğiz.” şeklinde konuştu. İnce işçiliği tamamlandıktan sonra stat, hizmete açılacak.

Konuşmasını sürdüren Yılmaz, yapım aşamasında ki stadın bir kompleks olarak inşa edildiğini belirterek, “Stadın alttan ısıtmalı olmasının yanı sıra 25 locası bulunacak. Statta farklı tribünlerde olmak üzere 84 kişilik engelli ve 84 kişilik refakatçi seyirci tribünü, takım mağazası, kiralanabilir alan, kafeterya, teraslı, saha ve deniz manzaralı 2 restoran alanı bulunacak. 428’i kapalı, 126’sı açık olmak üzere toplam 554 araçlık otopark, 5 araçlık canlı yayın araç otoparkı, 11 araçlık engelli seyirci otoparkı ve stadyumun farklı bölümlerinde 26 merdiven ve 16 asansör bulunacak.” ifadelerini kullandı. Stadın ayrıca salon sporlarına da hizmet vereceğini belirten Yılmaz, stat içerisinde soyunma odaları, vitamin bar ve dinlenme alanına sahip 2 antrenman salonu, bireysel antrenmanlar için 10 salon bulunacağını da ekleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Yapılan stat sosyal açıdan da Ordu ili için çok büyük önem taşıyor. İçinde bir çok aktivite için çalışma alanı bulunan kompleksin, halkında ilgisini çekeceği düşünülüyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz