fbpx
Ana Sayfa Fındık Fındık Bahçeleri Birleştirilecek

Fındık Bahçeleri Birleştirilecek

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Büyükşehir olarak fındığın toplanması konusuna el atıp bu sayede 60 milyon TL’nin Ordu’da kalmasını sağladıklarını, şimdiki hedeflerinin ise parça halinde olan fındık bahçelerini birleştirmek olduğunu ifade etti.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ilçe belediye başkanlarıyla istişare toplantısında buluştu. Belediye Başkanlarına bir konuşma yapan Güler, Belediyelerin artık sadece yol, su ve çöple ilgilenmeyeceğini, büyük çaplı projelerle öne çıkacağını söyledi. Göreve geldiklerinden beri 652 kilometre yol yatırımı yaptıklarını, sene sonuna kadar 170 kilometre daha yol yapılacağını belirten Güler, yıl sonuna kadar 360 milyon TL’lik yol yatırımının hizmete sunulmuş olacağını dile getirdi.

Yeni dönemde Karadeniz-Akdeniz yolu, Bolaman Vadisi projesi ve fındık konusunun ön planda olacağını aktaran Başkan Güler, “Türkiye’nin içteki ve dıştaki mücadelelerinde Cumhurbaşkanımızın insan üstü gayretleri var. Biz de Ordu olarak bunun dışında değiliz. Ben burada Büyükşehir Belediye Başkanı olarak esas Türkiye politikasının içine sizleri oturtmak istiyorum. Türkiye’nin kalkınması ve Cumhurbaşkanımıza destek olma noktasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yeni dönemde Karadeniz-Akdeniz yolu, Bolaman Vadisi projesi ve fındık konu üç büyük projemiz olacak.” dedi.

Fındığın Sahibi Biziz

Fındık hakkında da konuşan Güler, “Biz Büyükşehir Belediyesi olarak fındığın toplanması konularına girdik. Bu sayede 60 milyon TL’nin ilimizde kalmasını sağladık. Şimdi hedefimizde parça parça olan fındık bahçelerini birleştirme konusu var. Perşembe ilçesinde bulunan büyük fındık üreticileri ile bu çalışmaları başlattık. İlçe belediyeleri olarak sizler de bize destek vererek bazı aileleri ve grupları birleştirerek faydalı çalışmalar ortaya çıkarmaya katkı sunabilirsiniz. Bu sayede Ordu’nun tarımsal gelirini ikiye katlayabiliriz. Fındık bizim konumuz, fındığın sahibi biziz. Belediyeler artık yalnızca yol, su ve çöple uğraşmayacak. Madem dünyada fındık konusunda bir numarayız o zaman politikasını da biz yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments