fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık "Fındık Bahane Sohbet Şahane"

“Fındık Bahane Sohbet Şahane”

Düzce Gençlik Merkezi’nde gönüllü gençler, yaşlı çiftçilerin bahçelerine gidip fındık toplayarak yardımda bulunurken onlarla sohbet ederek sevinç ve üzüntülerini paylaşıyorlar.

Düzce Gençlik Merkezi’nde gönüllü gençler, oluşturdukları “Fındık bahane sohbet şahane” projesiyle hem yaşlı çiftçilerin bahçelerine gidip fındık topluyor hem de onlarla sohbet ederek vakit geçiriyor. Düzce Gençlik Merkezi’nde görevli gençlik lideri Ahmet Yılmaz liderliğinde toplanan gönüllü gençler, farklı etkinlikler için gittikleri köylerde yaşlı çiftçileri ziyaret ediyor. Bölgenin önemli geçim kaynağı olan fındık hasadının yapıldığı bu dönemde, ziyaret ettikleri yaşlılarla sohbet eden gençler, bahçedeki işlerin görülmesine de yardım ediyor. Bu projeyle gençlerin yaşlılarla kaynaşması, yardımlaşma ve dayanışma duygusunun artırılması amaçlanıyor.

“Bu İşten Oldukça Keyif Alıyoruz”

Vefa Sosyal Destek Grubu’nda da bulunan Gençlik Merkezi gönüllü gençleriyle pandemi döneminde köylerde birtakım faaliyetlerde bulunduklarını ve özellikle yaşlıların yanında olmaya çalıştıklarını ifade eden Yılmaz, “Özellikle yaşlı ailelerimizin yanına giderek onlarla hem sohbet ediyoruz hem de fındık toplayarak onlara yardımcı oluyoruz. Bu işten oldukça keyif alıyoruz. Keyifli zaman geçirip yaşlılarımızın yanında oluyoruz.” şeklinde konuştu.

Yaptıkları işten keyif alan gençlerle bir arada olmaktan memnuniyet duyduklarını söyleyen Yılmaz, “Projemizin ismini ‘Fındık bahane sohbet şahane’ olarak belirledik. Yaptığımız işten aldığımız keyif kadar sohbetler de bize büyük keyif veriyor. Hem fındıkları topluyoruz hem de ailelerimizle kaynaşıyoruz. Gençlerimizin yaşlılarımızla kaynaşmasına yardımcı oluyoruz.” dedi.

Gençlerin sorumluluk alarak yaşlılara yardımcı olduğunu belirten Yılmaz, “Biz de gençlik merkezi olarak vesile olmuş oluyoruz. Projemiz güzel, inşallah dönem dönem projemizi devam ettirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Bizi Mutlu Etmeleri Daha Önemliydi”

Proje kapsamında fındık bahçesinde gönüllü gençleri ağırlayan 60 yaşındaki Mehmet Ali Çarhacıoğlu, emekli olduğunu ve çiftçilikle uğraştığını dile getirdi. Gençleri bahçesinde görmekten memnun olduğunu ifade eden Çarhacıoğlu, “Gençler bizi mutlu etti, onlarla olmaktan çok memnun olduk. Yardım etmelerinden daha çok bizi mutlu etmeleri daha çok önemliydi.” şeklinde konuştu.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments