Pazartesi, Kasım 21, 2022
8.4 C
Istanbul

Ferrero soruşturması sonrası fındık hareketlendi!

Rekabet Kurumu’nun Ferrero hakkında açtığı soruşturmanın ardından Ordu’da serbest piyasada yükselişe geçen fındık fiyatındaki yükseliş bugünde devam etti.

Google News

Son Dakika

Rekabet Kurumu’nun Ferrero hakkında açtığı soruşturmanın ardından Ordu’da serbest piyasada yükselişe geçen fındık fiyatındaki yükseliş bugünde devam etti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in başvurusunun İtalyan firması hakkında Rekabet Kurumu tarafından fındık piyasasında tekel oluşturduğu iddiasıyla Ferrero’ya soruşturma başlattı.

Rekabet Kurumu’nun bu kararından sonra Ordu’da serbest piyasada yükselişe geçen fındık fiyatındaki yükseliş bugünde devam etti. 21 Kasım Pazartesi günü Ordu’da serbest piyasafa 50 randımanlı kabuklu fındık fiyatı 46 TL’den işlem görmeye başladılar. Fındık fiyatındaki yükselişin önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor.

“GÜÇ BİRLİĞİNİN SONUCU”

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça’da Rekabet Kurumu kararı sonrasında yaptığı açıklama, “Güç birliği ve mücadelenin ne kadar önemli olduğuna bir kez daha şahit oluyoruz. Güçleri birleştirip Rekabet Kurumuna yapmış olduğumuz başvurunun sonucunda Rekabet Kurumu, Ferrero’nun üretici üzerinde, manavlar ve tüccarlar üzerinde, sanayici üzerinde ve ihracatçı üzerinde oluşturduğu rekabeti engelleyici ve oluşturduğu tekel ile alakalı soruşturma başlatmıştır. İnşallah aklıselim ile yapılacak soruşturma sonucunda, Ferreronun oluşturduğu tekel ve baskılar son bulacaktır.” dedi.

Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Haberler