fbpx
Ana Sayfa Fındık Ferrero Fındık'tan Türkiye'ye Milyonlarca Yatırım

Ferrero Fındık’tan Türkiye’ye Milyonlarca Yatırım

Ferrero Fındık CEO’su Marco Gonçalves, 2019 yılı içerisinde Türkiye’ye 50 milyon TL’lik bir yatırım hedefi koydu.

Gonçalves, 27 Şubat tarihinde Ferrero Fındık Trabzon Fabrikası’na yaptığı ziyaret sırasında Ferrero şirketinin Türkiye’deki iş geliştirme stratejileri hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Türkiye ile uzun vadeli güvenlerini bir kez daha vurgulayan Gonçalves, “Türkiye’ye uzun vadeli güvenimizi bir kez daha vurgulamak isterim. Ferrero Fındık, 2019 yılı içerisinde 150 milyon TL’lik bir yatırım hedefi koydu. Bu yatırımlar Ferrero Değerli Tarım Programı’yla fındık üreticilerine yönelik eğitim ve teknik destekler ile üretim ve lojistik tesislerimizde devam eden büyüme ve geliştirme çalışmalarını kapsıyor” diye konuştu.

Fındık pazarındaki son gelişmelere de değinen Gonçalves, 2018-2019 sezonunun hem kalite hem de miktar olarak iyi bir sezon olduğunu ifade etti. Gonçalves, “2018-2019 yılı, hem kalite hem de miktar olarak iyi bir sezondu ve Ferrero’nun gereksinimlerini karşıladı. 2019-2020 mahsüllünü gözlemliyoruz. Henüz çok erken olmasına rağmen, fındık bahçelerindeki mevcut durum çok iyi. Bu da bakış açımızı çok olumlu etkiliyor” dedi.

Gonçalves, “Bu dönemde gündemimizde, şu ana kadar ki en yüksek rekoltenin alınması beklenen Şili var. Rekoltenin 30 bin tonu bulması bekleniyor ve kalitenin de en iyi seviyede olması öngörülüyor. Bu durum Şili’nin fındık piyasasındaki yerini önemli bir oyuncu olarak pekiştiriyor” dedi.

Ferrero Fındık’ın Türkiye’de bir sonraki adımı üzerine açıklamada bulunan Gonçalves, “Stratejik partnerimiz olarak Türkiye’de de İtalya ve Şili gibi ülkelerde başarısı kanıtlanmış uzun vadeli programları uygulamaya hazırız. Bu programlar prim sistemi ile desteklenmiş ve kalite odaklı üretim yapan fındık üreticilerine öngörü ve stabilite sağlayarak sektörün sürdürülebilirliğini de arttırmaktadır” ifadelerini kullandı.

7 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz