Enginyurt’tan Fındık Fiyatına Tahmin

0
1565
MHP ORDU MİLLETVEKİLİ ENGİNYURT, TBMM'DE BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYEREK, FINDIK FİYATLARINA DİKKAT ÇEKTİ. ENGİNYURT, TOPLANTININ ARDINDAN BASIN MENSUPLARINA FINDIK DAĞITTI. (AHMET UMUR ÖZTÜRK - İBRAHİM BERAT YILMAZ/ANKARA-İHA)

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için Parlamento Muhabirleri Derneği’ni ziyaret edip, gazeteciler ile bir araya geldi.

Gazetecilerin gündeme ilişkin soruları üzerine Enginyurt, Cumhur İttifakı’nın ruhuna zarar verecek hiçbir açıklamada bulunmayacağını belirterek, bunun dışında sorular sorulmasını istedi.

Hacca gitmek isteyip de uzun süredir bekleyenler için yaptığı çağrıyı hatırlatan Enginyurt, bu yöndeki taleplerin oldukça fazla olduğunu belirtti.

Bu yöndeki konuşmasının ardından kendisini ülkenin pek çok yerinden arayanların olduğunu aktaran Enginyurt, “Ben Ordu’da böyle bir sıkıntı var gibi düşünüyordum ama Türkiye’nin her yerinde büyük bir sıkıntı olduğunu gördüm. İnşallah çözümlenir.” dedi.

Enginyurt, fındık taban fiyatının belirlenmesi öncesinde yaptığı açıklamaların Cumhur İttifakı’nı etkilemediğine dikkatleri çekerek, “Fındık fiyatının şu anda 14-14,5 lira gibi bir seviyede seyretmesi, seneye bu fiyatın altına düşmeyeceğini gösteriyor. O anlamda da üretici adına güzel bir şey olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz