fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık "Cumhurbaşkanımız Üreticinin Emeğinin Takipçisi"

“Cumhurbaşkanımız Üreticinin Emeğinin Takipçisi”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu fındık fiyatının ardından üreticilerden teşekkür telefonlarının geldiğini bildiren AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, açıklanan fiyatın Cumhurbaşkanı’nın fındık üreticisinin yanında olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Açıklanan fiyatın üreticiyi mutlu ettiğini söyleyen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, “AK Parti Hükümeti fındık üreticisini hiçbir zaman mağdur etmemiş ve yanında olduğunu bugün de göstermiştir. Açıklanan fiyat sonrası bölgeden teşekkür telefonları geliyor. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Maliye Bakanımız Berat Albayrak, Tarım ve Oman Bakanımız Bekir Pakdemirli ile süreci takip eden Bölge Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da fındık fiyatı çiftçilerimiz bahçeye girmeden Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklandı. Hem açıklanan rakam hem de açıklamanın tarihi Cumhurbaşkanımızın, fındık üreticisinin emeğinin takipçisi ve teminatı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Devletimiz hasat öncesinde alan bazlı gelir desteği, mazot/gübre ödemeleri, ve hasat sonrasında ise TMO’nun alımları ile daima milletimizin yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Tüm Ordulu hemşehrilerimize ve bölgemize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...

1 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Selçuk Yayla
Selçuk Yayla
29 Temmuz 2020 16:32

kimse ağlamasın. herkes delikanlı gibi konuşsun. fındığa bu sene beklenen en iyi fiyat 20 lira idi. hatta bizim köyde fındıkçılar 18-19’a iyi diyorlardı.
şimdi beklenti buydu diyorum. 22 lira beklenenden çok iyi. kimse ağlamasın.

ama şu elestirilere katılıyorum. tüccar bunu 5,86 dolara yurtdışına satıyor evet. 1 kilodan 15₺ kazanıyor. bu yanlış. bu farkı çiftçinin kazanması gerekiyor.

peki bunun sebebi nedir? çiftçinin ta kendisi! örgütlenme yok! bir birlik kurma yok, birlik kursan kimse beş kuruş aidat vermez. ağlamayın! sebep sizsiniz! benim! çiftçinin ta kendisi!

diğer sebebi; dürüst olun türkiye’de kaç kişi fındığı ek gelir olarak yapmıyor? kimse fındığının peşinde değil. senede iki kez bahçeye gir. temizlik gübre doğru bakım hak getire!

amerika oregon eyaletinde dönüm başına kaç kilo fındık alıyor biliyor musunuz? tam 340 kilogram. ya biz?
yazayım; giresun ortalama dönüm başına 65 kilo, ordu 100 kilo, samsun 85 kilo, adapazarı 110 kilo!

kimse türkiye’de ana gelir kaynağı görmüyor fındığı.
ben hiçbir zaman recep tayyip erdoğan’a oy vermedim. muhtemel vermem de ama ona buradan teşekkür ediyorum. karadenize ve fındığa hak etmediği kadar değer verdi bu sene.

herkese selamlar.