Pazar, Mayıs 29, 2022
8.4 C
Istanbul

Cumhurbaşkanı Erdoğan fındık fiyatını açıkladı! 2021 fındık fiyatları?

2021 fındık fiyatını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Açıklanan rakamla birlikte 2021 fındık fiyatı kaç para? Sorusu cevap bulmuş oldu.

Google News

Son Dakika

2021 fındık fiyatını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Açıklanan rakamla birlikte 2021 fındık fiyatı kaç para? Sorusu cevap bulmuş oldu.

Katıldığı TV programında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen 2021 fındık fiyatlarını duyurdu. 2021 fındık alım fiyatları hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun ve Levant kalite için baz alınacak fiyatları açıkladı. Bu açıklama ile birlikte “Fındık fiyatı açıklandı mı?” ve “Fındık fiyatı 2021 kaç para?” soruları yanıt buldu. Fındık üreticisinin merakla beklediği fındık alım fiyatlarıyla ilgili gelişmeler haberimizde.

2021 FINDIK ALIM FİYATLARI

Karadeniz Bölgesi’nin önemli geçim kaynaklarından birisi olan fındık için alım fiyatları her yıl merak konusu oluyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Giresun ve Levant kalite fındıklarının alımında baz alınacak fiyatları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından üreticiler güncel fındık fiyatlarını öğrenmek için “Fındık fiyatı açıklandı mı?” sorusuna yanıt aramaya başladı.

2021 FINDIK FİYATI AÇIKLANDI MI?

2021 fındık alım fiyatları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. 2021 fındık alım fiyatları ve tüm son dakika detayları şöyle; Başkan Erdoğan katıldığı canlı yayında basın mensupları tarafından yöneltilen 2021 fındık fiyatı ile ilgili soruyu şöyle yanıtladı. “Fındık alım fiyatımız yüzde 50 sağlam iç esasına göre, Giresun kalite fındık için kilogram başına 27 lira, Levant kalite fındık için ise kilogram başına 26,5 liradır. Yüksek randımanlı fındığa en az 1 lira fazla ödeme yapılacaktır. Çiftçilerimize alan bazlı mazot ve gübre desteğini de kilogramda 2 lira olarak veriyoruz. (TMO’nun fındık alım fiyatı) Nihai olarak fındık fiyatları kilogramda 29,5 lira ile 30 lira arasında gerçekleşiyor.”

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Haberler