Çiftçileri ÇKS kayıtlarını mutlaka yaptırın uyarısı

0
0

Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, rençperlerim mağdur olmaları için 29 Aralık 2017 tarihi mesai bitimine kadar Rençper Kayıt Sistemi’ne kayıt yaptırmaları gerektiğini söyledi. Öztürk ayrı olarak, fındıkta alan bazlı gelir desteğinden yaralanmak isteyen rençperlerin de aynı tarihe kadar arzuhallerini vermelerini istedi.

Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, ÇKS’ya kayıt yaptırmayan rençperleri uyararak “2017 senesi Rençper Kayıt Sistemi müracaatları 30 Haziran tarihinde bitmişti. Düzce şehrinde takriben 1000 rençper ÇKS’ya kayıt olmayı unuttu yada yaptıramadılar. Kabine kararı ile Haziran ayında mağdur olan çiftçilerimizin 29 Aralık 2017 tarihi saat 17.00’a kadar uzatıldı. Unutan çiftçiler kesinlikle ÇKS kayıtlarını yaptırmaları ve alan bazlı gelir desteğinden faydalanmalıdırlar” diye konuştu.

“Alan bazlı gelir desteğinden faydalanmak isteyenler arzuhallerini versin”

Öztürk ayrıca yeniden çiftçilere çağrıda bulunarak, “2017 alan bazlı gelir desteği fındık desteği dönüm başı 170 lira almak isteyen çiftçilerimizin önceden ÇKS kayıtlarını kaptırmak koşulu ile yine tarım şehir müdürlüğüne bizzat gittikçe arzuhallerini imza atarak arzuhallerini vermeleri gerekmektedir. 2018 seneyin tüm çiftçilerimize bol kazançlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Türkçe makale özgünleştirme otospin.com tarafından yapılmıştır.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz