fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık Çiftcilere özel yarışma programı düzenlendi

Çiftcilere özel yarışma programı düzenlendi

Ordu’nun Kabadüz ilçesinde Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Zıraat Odaları ortak çalışmasında “Fındık Üreticileri Yarışıyor” adlı bilgi yarışmasında sıralamya giren çifttçilere ödüllerini ve katılım belgeleri verildi.

Kabadüz Zıraat Odasında yapılan ödül merasiminde, Murat Atik, Fehmi Çetinkaya ve Hasan Demirel, İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz ile Belediye Başkanı Yener Kaya’nın elinden çiftçilere takdim edildi.

Ödül merasimi sırasında konuşma yapan Ordu İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, yarışmaya katılan bütün çiftçilere teker teker teşekkür etti.

Bu programın ana sebebinin çiftçileri bilgilendirmek olduğunu belirten Yılmaz;

“Çiftçilerimiz arasında yanlış olan ancak kendilerince doğru sanılan hususlar vardı. Bizler de bu yanlışları düzeltmek istiyoruz. Bu yanlışları düzelttiğimizde üreticilerimiz hem daha bilinçli üretim yapacaklar hem de daha kaliteli bol ürün elde edecekler” söyleminde bulundu.

 

Konuşmalarıdan hemen sonra programda dereceye girenler ödüllerini ve katılım sertifikalarını aldılar.

 

Yarışma programa Ordu İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, Kabadüz İlçe Tarım ve Orman Müdürü Baysal Bayarslan, Kabadüz Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kemal Baş ve çiftçiler katıldı.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments