fbpx
Ana Sayfa Ekonomi Bursa Osmangazi’de Metruk Bina Yıkımı!

Bursa Osmangazi’de Metruk Bina Yıkımı!

Son dönemlerde emlak konut değerlerini en hızlı şekilde yükselen şehirlerden bir tanesi hiç kuşkusuz Bursa’dır. Bursa’nın gelişmiş belediyecilik anlayışları, şehirdeki yaşam standartlarını hızlı bir şekilde yükseltmeyi başarmış ve dolayısıyla şehir çevre illerden göç almaya başlamıştır. Geçtiğimiz dönemlerde başlayan metruk bina projeleri de Bursa’nın başarılı belediyecilik anlayışının bir sonucu olarak hızlı bir şekilde işlemeye devam ediyor. Bursa’da birbirinden farklı bölgelerin eşit ve yüksek yaşam, güvenlik ve sokak kalitesi standartlarına sahip olmasını sağlamak amacı ile Bursa’da yapılan metruk bina yıkımı, şehirdeki kullanılmayan ve terk edilmiş binaların ortadan kaldırılmasını amaçlıyor. Böylelikle hem bu binaların yerine daha yeni yapılar inşa edilebilecek, hem de bu bina etrafında oluşan bazı tehlikeli alışkanlıklar için alan kalmamış olacak.

Bursa’da yapılan bu tür metruk bina yıkım faaliyetlerinin söz konusu bölgelere ciddi bir yatırım olduğu açık. Özellikle bu tür işlemlerden sonra, işlem yapılan bölgedeki konut satın alma oranı hızlı bir şekilde artarken bu konutların fiyatları da yükselmeye başlıyor. Bursa’daki belediyelerin bu kadar hızlı bir şekilde emlak konut değeri açısından yükseliyor oluşunun ise sebebi tam olarak bu.  Yaptığımız araştırmalarda, Bursa’nın İzmir ve İstanbul gibi büyükşehirlerden sonra neredeyse en yüksek satış fiyatlarına sahip olan şehir olduğunu saptadık. Şehirde bu kadar yükselen emlak konut fiyatlarının sebepleri arasında ise bu tür metruk bina yıkım çalışmalarının da parmağı olduğunu reddetmek neredeyse imkânsız. Aşağıdaki Flatfy tablosundan da bu fiyat değerlerini kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

Bursa’da bulunan birbirinden değerli konutları incelemek için Bursa satılık emlak araması yapabilir ve birbirinden çeşitli seçeneklere tek tık ile ulaşabilirsiniz.

Acıpayam Denizli Toki Projesi İhaleye Çıkarıldı!

Denizli, yeni projelere ev sahipliği yapma açısından en hızlı olan şehirlerden bir tanesi. Özellikle son dönemlerde yeni emlak konut projelerinin hayata geçirilmesi ile birlikte Denizli’de çok sayıda yeni yaşam alanı da kurulmaya başlandı. Bu yaşam alanlarında genel olarak yüksek fiyatlı konutların bulunduğunu görüyoruz. Hızlı bir şekilde emlak konut değerleri artan Denizli’de, Toki yatırımları da hız kesmeden devam ediyor. Devletin güvencesi aracılığı ile taksitli bir şekilde ev sahibi olabilme şansını pek çok kişiye veren Toki projelerinden bir tanesi de Denizli’nin Acıpayam bölgesinde başlatılacak.

Denizli şehrinin Acıpayam ilçesinde gerçekleştirilecek olan bu proje oldukça geniş ve kapsamlı bir proje olacak. Toplam 440 konut kapsanması planlanan bu projenin ise henüz hangi inşaat şirketi aracılığı ile gerçekleştirileceğine karar verilemedi.

Acıpayam Denizli Toki Projesi kapsamında gerçekleştirilen toplantılardan sonra yetkililer, en kısa süre içerisinde Acıpayam Denizli Toki Projesi için inşaat ihalesinin başlatılacağını duyurdu. Genel hatları ile ihalenin şart ev kurallarını açıklayan yetkililer, ihalenin oldukça kısa süre içerisinde sonuçlanacağını belirtti. Hızlı ihale sonuçlanacak açıklamasının sebebinin ise en kısa sürede inşaatın başlaması gerektiği olduğu belirtildi.

Denizli satılık daire arayışında olan kişiler, en kısa sürede Acıpayam bölgesinde gerçekleşecek olan TOKİ konut projesi ile ilgili yetkililerden bilgi alabilir ve bu bölgedeki satılık daire araştırmalarını şimdiden yapabilir. Denizli’nin Acıpayam bölgesindeki diğer konutları da incelemek isterseniz, Flatfy Denizli satılık daire araması yaparak en kısa süre içerisinde aradığınız daire çeşitlerine en uygun fiyatlara rastlayabilirsiniz.

Eğer siz de kapsamlı emlak konut ilanı araması yapmak ve yatırımınız için en doğru konutu hemen seçebilmek istiyorsanız, siz de en kısa zamanda Flatfy’i ziyaret edin. Çok sayıda konutu inceleyerek yatırım kararınızı verin.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir